Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Kolmapäeval tutvustatakse Tartu kesklinna kavandatavat kaldapromenaadi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kaldaeskiis

5. detsember / Kolmapäeval, 7. detsembril kell 17 tutvustakse raekoja saalis Atlantise esisele Emajõe kaldapealsele kavandatava puhke- ja promenaadiala eskiisi.

Eskiisi tutvustavad TajuRuum OÜ maastikuarhitektid.

„Linnavalitsuse soov on rohkem avada Emajõge kui Tartu rikkust ning tuua inimesi ja tegevusi jõe kallastele. Võidu silla ja Karlova sadama vahelise kallasraja arendamisele lisaks soovime avada ka Kaarsilla ja Võidu silla vahelist kaldapealset kesklinnas,“ ütles linnapea Urmas Klaas.

Eskiisi kohaselt rajatakse Atlantise-esisele alale kergliiklustee ja kaldapromenaad, mis võimaldab inimestel kaldapealsel liikuda paralleelselt jõega kahel tasandil. Kui hetkel pääseb jõeäärselt tasandilt üles Kaarsilla suunas vaid treppidest, siis uue kergliiklusteega luuakse mugav kaldteeühendus alumiselt tasandilt otse sillani.

"Kaldteest saavad alguse hubased vaateterrassid, mis langevad jõe suunas istekõrguste astmestikena. Eesmärk on kujundada linna tuiksoonel olevast alast koht, kus on mugav liikuda ja aega veeta,“  rääkis TajuRuum OÜ maastikuarhitekt  Terje Ong.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 11.12.2016