Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Koostöös Tartu linnaga alustavad Dorpat Tervises eakate võimlemisrühmad

Dorpat Tervises alustavad tööd eakate võimlemisrühmad Foto: Riin Saaremõts

20. mai / Tartu linnavalitsus koostöös Dorpat Tervisega kutsub Tartu linnas elavaid eakaid osalema kukkumisennetusprogrammi treeningutes.

Kukkumisennetuse programm on suunatud 60aastastele ja vanematele inimestele, kel on liigeshaiguse, tasakaaluhäire või sarkopeenia tõttu kõrgenenud kukkumisrisk ning osteoporoosiga inimestele, kel on kõrge risk lihtsa kukkumise tagajärjel luumurru tekkimisele. Programmi eesmärk on vähendada eakate kukkumisriski kehalist võimekust tõstes. Programmis tõstetakse eaka teadlikkust kehalise aktiivsuse vajalikkusest kehalisele võimekusele ja enesega iseseisvalt hakkamasaamisele.

Programm kestab 18 nädalat ning kokku toimub 54 grupikohtumist. Treeningud toimuvad 3 korda nädalas 18 järjestikusel nädalal. Grupiliikmed osalevad koos füsioteraapia grupiteenuse raames toimuvas terapeutilisi harjutusi sisaldavas võimlemisprogrammis ja kõiki treeninguid viivad läbi füsioterapeudid.

Treeningud algavad 31. maist ja on tasuta. Gruppi saab patsient registreeruda iseseisvalt ja ilma saatekirjata.

31.mail 2021 alustavad grupid I-III järgnevatel aegadel:
I grupp E, K ja R 08:15 II grupp E, K ja R 10:00 III grupp E, K ja R 12:00
1. juunil 2021 alustavad grupid IV-VI järgnevatel aegadel:
IV grupp T, N ja L 08:15V grupp T, N ja L 10:00 VI grupp T, N ja L 12:00

Registreerumise info

Registreerumine toimub telefonil 510 9944 ja 7337 196 või e-kirja teel aadressil bron@dorpattervis.ee. Märksõnaks registreerumisel on "Eakate rühmatund". Programmist ei saa osa võtta need, kes 2020. aastal programmi juba läbisid. 2019. aastal programmi läbinud eakad saavad osaleda ootejärjekorra alusel pärast seda, kui on registreerunud esimest korda osalevad eakad ja grupis on kohti üle. Registreerumine kevadistesse gruppidesse on avatud kuni kohtade täitumiseni, samuti on patsiendil võimalik jääda ootejärjekorda ning temaga võetakse jooksvalt ühendust, kui grupis vabaneb koht.

Treeningud toimuvad aadressil Soola 2 (Dorpat Tervises, sissepääs Kalevi tänava poolt trepist või hoovi poolt liftiga).

Treeningute planeeritud kestvus võib edasi lükkuda Vabariigi Valitsuse kehtestatud koroonapiirangute tõttu. Treeningule võib tulla vaid täiesti tervena. Treeningute ajakavad on planeeritud nii, et grupid omavahel kokku ei puutu.

Lisainfo: 510 9944 ja 733 7196 ja e-posti teel bron@dorpattervis.ee 

Viimati muudetud 20.05.2021