Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Kõrgem Sõjakool alustab õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Kõrgema Sõjakooli pressiteade

rongkäik Foto: Kõrgem Sõjakool

28. august / Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistavad õppeaasta algust 1. septembril traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas.

Jalutsukäigule järgneb relvastuse ja tehnika näitus KVÜÕA-s.

​Pidulik jalutuskäik algab reedel, 1. septembril kell 11.00 Riia 12 peahoone juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus peavad kõne KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Marsruut jätkub mööda Ülikooli tänavat Munga tänavale Haridus- ja teadusministeeriumi juurde. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi. Rongkäigul osalevad Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, teenistujad ja Kaitseväe orkester ning neid saadavad kaks soomustransportööri.

Kaitseväe relvastusega saab tutvuda kell 11.00-13.00 KVÜÕA peahoone ees ning fuajees. Näitusel on esindatud käsitulirelvad, kaudtulirelvad, tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad ja soomustransportöörid, kokku 25 ühikut erinevat tehnikat ja relvastust. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised ning külalistele on avatud ka õppeasutuste muuseum.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

jalutuskaik.jpg

Viimati muudetud 04.09.2017