Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laulupeokirikus kõlab murdekeelne missa

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Maarja kirik Foto: Mikk Otsar

19. juuni 2024 / Täna kell 19 kõlab Maarja kirikus esmakordselt helilooja Margo Kõlari kirjutatud uudisteos “Maarja missa Tarto keelen”. Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo kontserti “Rohkest õnnista” kannab üle Klassikaraadio.

“Maarja missa Tarto keelen” tellis laulupeoks Tartu linn, et märkida Maarja kiriku tähtsust esimese laulupeo toimumises. Missa on kirjutatud murdekeeles, et fantaseerida eestikeelse jumalateenistuse teemal. Uuenduslik on missas seegi, et oreli ja kellamängu kõrval kõlab torupill, mida mängib õhtusel kontserdil helilooja Margo Kõlar ise. Missat esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja kammerkoor Helü. Käsikelladel on Arsise kellade kooli õpilased, orelil Kadi Toomoja ning solistid Marie Roos ja Rainer Vilu. Dirigeerib Küllike Joosing.

Lisaks tuleb Tõnu Kaljuste dirigeerimisel esitamisele Arvo Pärdi “Te Deum”, mis räägib millegi tabamatu otsimisest. Teost kannavad ette Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester, tuulekannelt mängib Aarne Talvik, klaveril saadab Kadri Toomoja ning solistid on Yena Choi ja Raul Mikson.

Kontserdist “Rohkest õnnista” teeb ülekande Klassikaraadio algusega kell 19.

Kohapealne kontsert on välja müüdud.

Lisainfo:
Murdekeelne missa – Margo Kõlar, [email protected]
Kontsert – Sander Tamm, laulupeo projektijuht, +372 5855 6456

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 19.06.2024