Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laupäeval peetakse Tartus jõululaata

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

joululaat Foto: Ruudu Rahumaru

8. detsember 2021 / Laupäeval, 11. detsembril toimub Tartu kesklinnas Küüni tänaval, turuhoone ja avaturu ümbruses ning Emajõe ääres traditsiooniline jõululaat.

Kohal on üle 180 kaupleja. Turuhoones ja selle ümbruses ning Küüni tänaval müüakse põhiliselt toidukaupa, alates avaturust on Emajõe ääres suur käsitööala ning osta saab tööstustooteid ja riideid. Küüni tänaval ja Kaubahoovi alleel on traditsiooniliselt müügil segakaup nii Eestist kui naaberriikidest. Turuhoone sees ja väljas pakutakse rohkelt erinevaid maitseelamusi.

“Linnalaatasid korraldame nüüd suurel kesklinna alal, et turvaliselt ära mahutada kauplejad ning tagada külastajate hajutatus ja mugavus ostlemisel,” sõnas Tartu Turu juht Rene Kiis. Laadale tulijatel palutakse järgida kõiki ohutusnõudeid ja kanda maske, haigustunnustega tuleb jääda koju.

Tavakohaselt pakutakse jõululaadal lisaks müümisele-ostmisele ka mõnusat meelelahutust. Avaturu Grillbaari ees toimuvad kl 12-16 “Jõululaada tantsulkad”, Küüni tänaval sebivad ringi Error Tantsukooli päkapikud, turuhoone ees kõlab akordionimuusika ning Maaelumuuseum korraldab jõulumänge.

Jõululaada korraldajad soovitavad külastajatel tulla kohale jalgsi või ühistranspordiga. Laadal järgitakse keskkonnahoidlikku käitumisviisi - kauplejatel palutakse müüa võimalikult pakendi- ja kilekotivaba kaupa ning pakkida toiduained paberisse või ostja poolt kaasa võetud nõudesse. Laadal on tagatud jäätmete liigiti kogumine.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/593264048446744?ref=newsfeed

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 13.12.2021