Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Linn aitab kohandada erivajadustega inimeste eluruume

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kohandatud eluruum

26. veebruar / Tartu linn osaleb projektis "Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine Tartus II voor".

Projekti raames kohandatakse erivajadustega inimeste eluruume nende vajadustele vastavaks.  Taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. maiks.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul annab  projektis osalemine puuetega inimestele hea võimaluse oma elukvaliteeti parandada. "Esimeses taotlusvoorus on kohandamisel 42 kodu ning kokku toetatakse projekti esimeses voorus laekunud taotlusi ligi 250 000 euroga," ütles Lees „Nüüd on lisandumas teine voor, millega saame toetada veel 60 kodu kohandamist hinnanguliselt summas 380 000 eurot," lisas abilinnapea.

Projekti raames on võimalik kohandada koduseid liikumisteid (nt eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs), hügieeniruume ja kööke. Kohandada saab Tartu linnas asuvat aastaringseks elamiseks sobivat eluruumi, mis on toetuse taotleja rahvastikujärgne ja tegelik elukoht ning on tema enda või tema pereliikme omandis, kaasomandis või kasutuses üürilepingu alusel.  

Taotlus eluruumide kohandamiseks tuleb esitada hiljemalt 1. maiks 2019 Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale. Need tuleb saata meiliaadressil sto@raad.tartu.ee või postiaadressil Raekoja plats 3, Tartu, märgusõnaga “Puudega inimeste elusaseme kohandamise toetus”. Samuti võtavad taotlusi vastu elukohajärgsed Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused.

Taotluse blankett on kättesaadav Tartu linna kodulehel: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervish…

Enne taotluse esitamist palutakse lugeda läbi infokiri: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervish…

Taotluse esitamisele järgnev menetluse käik:
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond kontrollib, kas taotlus vastab projekti tingimustele
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond esitab Tartu linna koondtaotluse rakendusüksusele hiljemalt 26.08.2019.
- taotluse rahastamise otsuse alusel tehakse kohandustööd vastavalt ERFi meetmes kehtestatud projekti tingimustele.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest “Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine”.

Lisainfo sotsiaal- ja tervishoiuosakonna hoolekandeteenistusest: Maarika Kurrikoff, tel 736 1305 ja Raili Metsalu, tel 736 1305.

kohandused-vaike.jpg

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 26.02.2019