Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn alustab uue hooldekodu ehitust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Nõlvaku hooldekodu eskiis

13. jaanuar 2021 / Nõlvaku 10 kinnistule hakatakse ehitama 20-kohalist hooldekodu dementsusega eakatele. Hooldekodu on kavas avada 2022. aasta suvel.

Tartus pakub praegu dementsusega inimestele ööpäevaringset üldhooldusteenust SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus, kus napib kohti keerulise hooldusvajadusega eakatele. Kavandatavast Nõlvaku kodust saab Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse uus teenusüksus.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on uue hooldekodu rajamine suur samm hooldekodukohtade puuduse leevendamisel. „Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskusel on rajatavas hooldekodus võimalus ja kogemus selliste hoolealuste vastuvõtmiseks, kellega tavahooldekodud hätta jäävad. Samuti loodan väga, et ka MTÜ Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit viib oma plaani ellu ja rajab lähiaastatel linna toel Annemõisa tänavale 135-kohalise üldhooldekodu. Töötame selle nimel, et võimalikult paljud tartlased saaksid kvaliteetse hooldekoduteenuse kodu lähedalt,“ sõnas Lees.

Uues hooldekodus luuakse mugav keskkond ja parimad hooldusvõimalused dementsusega inimestele, kellele kodustes tingimustes ei saa enam vajalikku abi tagada. Liginullenergia hoonena ehitatavasse majja tulevad ühe- ja kahekohalised toad, vabaajaruumid koos kööginurga ja mugavate istumisaladega ajaveetmiseks hooldekodu elanikele ja nende lähedastele.

Eilsel linnavalitsuse istungil tunnistati Nõlvaku hooldekodu ehitamise riigihankel edukaks Villaare OÜ pakkumus kogumaksumusega 1 323 459 eurot. Ehitusperiood kestab 11 kuud alates hankelepingu sõlmimisest. Valminud ja sisustatud uude hooldekodusse saavad eakad kolida hiljemalt 2022. aasta suveks.

Projekti kogumaksumus on 1 920 000 eurot ning seda rahastab 448 000 euro ulatuses Riigi Tugiteenuste Keskus kohalike omavalitsuste hoolekandeasutuste hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine meetmest.

Viimati muudetud 14.01.2021