Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn jätkab Puiestee tänava rekonstrueerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Puiestee tn Foto: Maanus Kullamaa

21. juuli 2022 / Augustis alustatakse rekonstrueerimistöödega Puiestee tänava Narva maantee ja Roosi tänava vahelisel lõigul.

„Eelmisel aastal sai põhjalikult uuendatud suurem osa Puiestee tänavast, tänavu jätkame selle olulise tänava remonti järgmises lõigus," ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm. "Hetkel on Puiestee tänav väga oluline transiittänav, kuid pärast linna ümbritseva ringtee valmimist väheneb seal transiitliikluse osakaal tuntavalt. Seetõttu kujuneb ümberehitatavast tänavalõigust edaspidi kohalik jaotustänav ning rõhuasetus on kergliiklejate liikumise ohutumaks ja mugavamaks muutmisel.“

Tööde käigus rajatakse tänavale uus sademeveekanalisatsioon. Tänavalõigul uuendatakse kattekonstruktsioonid, korrastatakse ristlõige ning ehitatakse jalgrattarajad - paaritute numbritega kinnistute poolsesse külge tuleb sõidutee tasapinnas paiknev eraldi rattarada ja teisele poole teed jalgtee tasapinnas rattarada. Korrastatakse ka jalgteede katted. Kergliiklejatele paremate tingimuste loomise eesmärgil sõidutee kitseneb (6,25 m) ja tänaval parkimise võimalus kaob. Remonditaval tänavalõigul rekonstrueeritakse bussiootealad ning peatustesse paigaldatakse pingid ja prügikastid. Rekonstrueeritakse olemasolevad ülekäigurajad ja tänavavalgustuslahendus ning uuendatakse liikluskorraldusvahendid (markeering, liiklusmärgid).  

Tööd kestavad eeldatavat kuni selle aasta detsembrini, asfaltkatte peaks aga tänav saama novembri keskpaigaks. Tööpiirkonnas on järgnevatel kuudel liiklus häiritud, kohalikele elanikele ja asutustele on ligipääsud tagatud. Täpne liikluskorraldus selgub vahetult enne tööde algust.

Puiestee tänava rekonstrueerimisprojekti koostaja on Landverk OÜ. Ehitushanke võitis AS TREF. Tööde kogumaksumus koos sademeveekanalisatsiooni rajamisega on 999 990 eurot.

Puiestee tänava rekonstrueerimist toetab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kohalike teede investeeringutoetuse meetmest 623 000 euroga. Ülejäänud raha tuleb linna eelarvest.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 21.07.2022