Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Loodusõhtul vestleme Eesti esimese analoogastronaudiga

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Andres Käosaar Foto: erakogu

28. september 2023 / 4. oktoobri loodusõhtul tuleb juttu ekstreemsete meeskondade meeskonnatöö uurimise eesmärkidest ja vajalikkusest. Toetudes kahe erineva kosmose analoogmissiooni ja -jaama kogemustele, räägib Andres Käosaar pikaajaliste mehitatud kosmosemissioonide kitsaskohtadest ning samuti omaenda uurimisala katseisikuks olemisest.

Andres Käosaar uurib ekstreemsetes tingimustes, nagu kosmosejaamad ja polaaralad, töötavate meeskondade meeskonnatööd. Andres suundus pärast Tartu Ülikooli psühholoogia magistrikraadi omandamist Ameerikasse Kesk-Florida Ülikooli doktorantuuri, et olla NASA-le ja kosmosepsühholoogia spetsialistidele lähemal.  

Andres on hetkel seotud mitme erineva NASA ja Ameerika Kaitseministeeriumi rahastatud projektiga, uurides nii lähisuhete, kultuurilise mitmekesisuse kui ka meeskonnakognitsiooni mõjusid meeskonnatööle. Andres on ka ise liitunud kahe kosmose analoogmissiooniga, et uurimissubjekte paremini mõista: simuleerides elu Marsi uurimisjaamas 2022. aastal Utah' kõrbes ning simuleerides elu Kuu uurimisjaamas 2023. aastal Põhja-Poolas.

Loodusõhtu „Ekspeditsioon kosmosesse maapinnal. Analoogastronaudid –  miks ja kellele?“ toimub 4. oktoobril kell 18 Zoomis. Loodusõhtust saab samuti osa võtta Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal.

Osale loodusõhtul üle veebi Zoomis:

https://ut-ee.zoom.us/j/93859325804?pwd=WDF2MUlieGdJVG0ydHF5UEJaMmpOUT09

Kohtumise ID: 938 5932 5804

Sissepääsukood: nasa

Viimati muudetud 28.09.2023