Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

Lumerohke talv nõuab pingutust nii teedehooldajatelt kui ka linlastelt

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lumekoristus Foto: Juhan Voolaid

16. jaanuar / Viimaste nädalate lumerohkus on nõudnud teehooldajatelt kogu tehnika ööpäevaringset kasutamist ning ka majaomanikele on talv tööd juurde toonud.

Selleks, et ka talvistes tingimustes oleks ohutu ja mugav liigelda, palub linnavalitsus sõidukiomanikel jälgida, et tänavaile pargitud autod ei takistaks lumekoristust. Teehooldajatelt saadud info põhjal ei võimalda praegu paljud tänavale pargitud autod tänavaid korralikult lumest puhtaks lükata ning lumevalle eemaldada. Sõidukijuhtidel tuleks olla eriti tähelepanelik koolide ja lasteasutuste läheduses liigeldes, kus suured lumevallid võivad varjata teedületavaid väikeseid jalakäijaid.

Talvistest teeoludest tingituna on linna liiklusteenistus alustanud ka esimeste ajutiste liiklusmuudatustega - sissesõit Kooli tänavale on Näituse tänava poolt kell 7.30-8.30 suletud. Lume lisandudes võib ajutisi liikluspiiranguid kitsamatel tänavatel veelgi juurde tulla - see võimaldab tänavaid paremini hooldada ja muudab ka liikluse ohutumaks.

Kõrvaltänavate äärsete kortermajade esiste tänavate puhastamisel oleks väga oluline, et ühistute esindajad võtaksid ühendust kõrvaltänavaid hooldava firmaga (ööpäevaringne valvetelefon 503 6046), et kokku leppida sõidukite parkimiskorraldus tee puhastamise ajal.  

Tartu linnavalitsus tuletab majaomanikele ja -haldajatele meelde lume- ja libedusetõrje kohustust nende puhastusalasse jäävatel kõnniteedel. Koostöös Tartu Majaomanike Ühinguga on veetud graniitkillustikku ligi sajasse kohta üle linna, kust eramajade omanikud seda libedusetõrjeks võtta saavad. Praegune ilm nõuab eriti hoolsat libedusetõrjet ja linn on valmis laialiveetud graniitkillustikule  lisa tooma. Linna puhastusteenistus palub majaomanikel kõnniteid puhastades lund mitte loopida puhastatud sõiduteele, vaid lükata see lumevallidesse, kuhu on kokku kuhjatud tänavalt puhastatud lumi.

Majaomanikel tuleb hoonete katustelt eemaldada võimalikult kiiresti ka sinna kogunenud ohtlik lumi ja jää. Ohutuse tagamiseks tuleb katuste puhastamise ajaks ala piirata ja katustelt tänavale langenud lumi tuleb majaomanikul endal ära koristada. Linnavalitsuse menetlusteenistuse töötajad vaatavad üle hoonete katuseid ning teevad majaomanikele ka meeldetuletusi ohtliku lume või jää eemaldamiseks. Kinnistuomanikud leiavad kasulikku infot Tartu kodulehelt https://www.tartu.ee/et/Hooajaline

Ohtlikult lumistest katustest, tänavate talihooldusega seotud probleemidest ja liiklejaile ohtlikest lumevallidest palub linnavalitsus teatada heakorratelefonile 1789.

Lisainfo:  linnapuhastuse peaspetsialist Madis Tammeorg, tel 7361 267, 503 7215.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 16.01.2019