Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lux Express hakkab sõitma kolm korda päevas Tartust Riiga

Lux Express Grupi pressiteade

buss

30. märts 2023 / Alates laupäevast, 1. aprillist lisab Lux Express Tartu-Riia liinile kell 5.25 startiva varahommikuse bussi, mis viib tartlased ja lõuna-eestlased mugavalt tööpäeva alguseks Riiga või jätkureisile Riia lennujaama.

Samuti lisandub üks reis ka Riia-Tartu suunal, mis väljub kell 14.15 Riia bussijaamast (13.30 Riia lennujaamast). Selle muudatusega tõuseb Tartu ja Riia vaheliste igapäevaste ühenduste arv kolmeni kummaski suunas.
 
Lux Expressi rahvusvahelise äri juhi Rait Remmeli sõnul muudab Tartu ja Riia vaheliste ühenduste arvu kasv Tartust reisi alustava inimese jaoks teekonna pingevabamaks: "Võimalus sõita bussiga otse Riia lennujaama ja pärast reisi sealt otse koju tagasi, on palju mugavam lahendus, kui seda teha läbi Tallinna või isikliku autoga."
 
Graafikujärgne sõiduaeg Tartust Riia bussijaama on 3 tundi ja 40 minutit (tipptundi jäävatel väljumistel 3.50-3.55). Sõiduaeg Tartust Riia lennujaama, olenevalt väljumise kellaajast, on 4 tundi ja 25 minutit. Bussid teevad peatuse ka Valgas ning osadel väljumistel on peatus Valmieras (Läti).
 
Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et hea transpordiühendus Riia linna ning sealse lennujaamaga on Tartu ja laiemalt võttes kogu Lõuna-Eesti jaoks äärmiselt oluline, seda nii äri- kui ka puhkusereisijate huve silmas pidades. „Loomulikult on ka meie väliskülaliste jaoks avaramad võimalused Tartusse jõuda väga olulised; välisühenduste parandamine on iseäranis vajalik ka seetõttu, et Tartust saab tuleval aastal Euroopa kultuuripealinn ning ootame programmist osa saama hulgaliselt väliskülalisi,“ lisas Tamm.
 
Abilinnapea rõhutas, et senisest sagedasem bussiühendus Riiaga saab teoks tänu tõhusale koostööle Tartu linna ning Lux Expressi vahel ning avaldas lootust, et mugava bussisõidu võimalus võetakse reisijate poolt hästi vastu.
 
Tartu-Riia sõiduplaan alates 1. aprillist:
 
Tartu bussijaam -> Riia 05.25*, 09.05*, 18.30
Riia bussijaam -> Tartu 09.00, 14.15, 18.45
 
Väljumised Riia lennujaamast: 13.30, 17.45
 
* peatub Riia lennujaamas
 
Lisainfo

Viimati muudetud 19.06.2023