Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Maailma breiktantsu paremik koguneb laupäeval Tartusse

Eesti Breiktantsu Liidu pressiteade

Floorriorz

7. detsember / Sel laupäeval, 9. detsembril toimub Vanemuise kontserdimajas ja Sadamateatris 17. korda rahvusvaheline breik- ja tänavatantsude võistlus Battle of EST 2017 (BOE17).

Osalema on oodata enam kui 500 tantsijat 18-st riigist.

BOE17 staarcrewks on oma ala maailma absoluutne tippvõistkond Floorriorz Crew Jaapanist, kes  on kolmel viimasel aastal võitnud maailma suurima breiktanstuvõistluse Battle of the Year (BOTY). BOTY võitjaid peetakse sisuliselt maailmameistriteks, sest eraldi nn maailmameistrivõistlusi  breiktantsus ei toimu. Lisaks on Floorriorz võite kogunud paljudelt maailma tippvõistlustelt. BOE tiitlit neil veel ei ole ja sellepärast oldi varmasti nõus ka Eestisse sõitma. Viimasel nädalavahetusel võitis Floorriorzi liider Taisuke Euroopa suure võistluse LCB Belgias.

Eesti lahtiste meistrivõistluste tulemusena on otse peaüritusele pääsenud Champs 2017 võitjad Floorphilia Soomest.

 BOE on üldse ainuke maailma tasemel battlitega võistlus kogu Põhja-Euroopas sellel poolaastal,” kinnitas BOE peakorraldaja Oliver Soomets. “Oleme suutnud seda taset hoida viimasel kuuel aastal ning tugevaid crew`sid ja solo-tantsijaid tuleb järjest juurde. Näiteks BOE hommikune eelvoor võiks olla lausa eraldi maailmaklassi võistlus. Eelvoorudesse on juba registreerunud väga tugevaid crew`sid, kes nende endi sõnul BOE-d võitma tulevad,” on Soometsale teada mitmete tugevate crew’de tõsised plaanid. Solo-võistlusele on tulemas enneolematu koosseis, sest Tartusse saabub nimekaid tippbreikareid Venemaalt, Brasiiliast ja Inglismaalt, kes varem siin käinud ei ole. Brasiilia tantsija jäi BOE17 pärast isegi Euroopasse, et sellest osa võtta ja ka võita. Kuigi tema crew pidi Euroopast kodumaale tagasi sõitma.

BOE on väljund maailma Eesti ja naaberriikide tantsijatele, keda edu korral on peale BOE-d kutsutud paljudele maailmas toimuvatele võistlustele. BOE-d jälgivad kogu maailma suurürituste promootorid ja korraldajad, sest siit on leitud andekaid tantsijaid, kes ka teistel suurüritustel finaalidesse jõuavad.

BOE-l on esindatud läbi eelvoorude veel sajad oma riikide tipptantsijad Eestist, Lätist, Leedust, Brasiiliast, Inglismaalt, Valgevenest, Ukrainast, Soomest, Rootsist, Gruusiast, Venemaalt, Kazahstanist, Uzbekistanist ja mujalt.

BOE17 uuendusena on kavas tantsijate poolt aastaid oodatud show-kategooria, mis nüüd ka teoks saab. Show-kategooriate vanusegrupid on väga mitemekesised alates lastest kuni seenioriteni.

Vabu kohti on veel osalemiseks show-kategoorias, millele saab end registreerida show@boe.ee

 Žürii erikülalistena saabuvad BOE-le breiktantsijaid hindama paljude suurvõistluste staar ja oma ala maailma parimimaid power mover bboy Kill Koreast, BOE resident kohtunik on alati Soomest, sellel aastal maaimakuulus b-girl AT Flow-Mo Crewst ja Cri6  Marokost. Hip-hop tantsustiile hindavad Kanon (FRA), Venemaa tantsusuperstaar Alena Bonchinche ja aastaid Eestis resideeruv tipptantsija Omar Egiptusest. Õhtut viib seitsmendat aastat järjest läbi pöörane elav legend MC Trix Inglismaalt, kes on hiphoptantsu ja breiki harrastanud juba 1980ndate algusest. Trixi sekundeerib baltikumi ja skandinaavia hinnatumaid MC Vako Eestist.

Lisaks meeskondlikule tantsulahingule astuvad BOE-l üles mitmed värvikad kujud ka teistes kategooriates: võistluse kavas on ka hiphop kategooriad ning b-boy üks-ühe vastu võistlus, millest osavõtt on samuti kõigile avatud. Noorte suure huvi tõttu on lisandunud varem juba laste breiktantsu battled ja sellest aastast lisandub hip-hop noorte (kuni 16aastastele) kategooria.

 Võistlustele eelnevad workshopid, mille info tuleb peagi BOE17 lehele (www.boe.ee). Võistlused algavad 9. detsembril eelvoorudega kell 11, finaalid saavad stardi kell 18 ning vältavad kella 22ni õhtul. Võistluse eelvoorud toimuvad paralleelselt neljal laval: fuajeelaval tantsitakse hiphopi ja võistkondlikud All Style eelvoorud ning pealaval peetakse breigilahinguid. Noorte eelvoorude tantsulahingud toimuvad sissepääsu alal ja teise korruse fuajees.

Show-kategooriad toimuvad Sadamateatris ning kõigi vanusekategooriate võtjad esinevad õhtuse BOE17 peaürituse pealaval.

Pärast võitjate auhindamist suundub kogu rahvusvaheline tantsijate seltskond Sadamateatrisse, kus toimub BOE17 järelpidu Urban Karnevali raames Eestis tuntud hip-hop artistide osalusel.

Põhja-Euroopa kõrgeima tasemega rahvusvaheliseks breigi- ja tänavatantsude võistluseks kasvanud Battle of EST piletid on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Pileti hind kogu festivalile on kuni 30. novembrini 15 , alates 1. detsembrist 18 € ning  ürituse päeval 20 €. Grupikülastuste korral võib ühendust võtta korraldajaga info@boe.ee või telefonil 510 4622.

Vaata ajakava ja võistlejate nimekirja BOE 2017 veebilehelt: www.boe.ee

Lisainfo: Toomas Lill, projektijuht, tel 510 4622

https://www.facebook.com/bboyworld/videos/10155977219679571/  

Viimati muudetud 07.12.2017