Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Maailma breiktantsuparemik koguneb sel nädalavahetusel Tartusse

21. november / Laupäeval, 24. novembril toimub Tartus juba 18. korda rahvusvaheline breigi- ja tänavatantsude võistlus Battle of EST 2018 (BOE18).

Võistlus toimub  Vanemuise Kontserdimajas ja Dorpati Konverentsikeskusesning tänavusel juubeliaastal on osalema oodata enam kui 500 tantsijat 18 riigist.

„BOE on maailmatasemel tantsuvõitlustega võistlus, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale,“ sõnas Battle of Estonia peakorraldaja Oliver Soomets. „Oleme suutnud kõrget taset hoida viimasel seitsmel aastal ning tugevaid tantsugruppe ja soolotantsijaid tuleb järjest juurde. BOE hommikune eelvoor võiks olla lausa eraldi maailmaklassi võistlus, kuhu tullakse võitma,“ on Soometsale teada mitmete tugevate meeskondade tõsised plaanid.

BOE18 staarcrewks on oma ala maailma absoluutne tippvõistkond El Mouwahidine Marokost. Marokolaste meeskonna liider Lil’ Zoo krooniti kuu aega tagasi Red Bull BC One võitjaks, mis tänavatantsumaailmas võrdub sisuliselt maailmameistritiitliga. Lisaks jõudis El Mouwahidine tiimist veel kaks tantsijat Red Bull BC One maailma finaali 16 parema tantsija hulka. 2016. aastal saavutatud BOE tiitlit tulevad kaitsma ka USA breigistaari bboy Thesise juhitud USA tiim. Eesti lahtiste meistrivõistluste tulemusena on otse peaüritusele pääsenud Champs 2018 võitjad 5Elemants Valgevenest. Individuaalvõistlusel on samuti oodata nimekaid tippbreikareid Venemaalt, Azerbaidžanist, Inglismaalt ja mujalt.

Battle of Estonial osalemine on Eesti ja naaberriikide tantsijatele võimalus rahvusvahelist tähelepanu pälvida, sest sündmust jälgivad kogu maailma suurürituste promootorid ja korraldajad.

Lisaks meeskondlikele tantsulahingutele astuvad BOEl üles mitmed värvikad kujud ka teistes kategooriates. Võistluse kavas on ka hiphop- ja popping-kategooriad ning b-boy üks-ühe vastu võistlus, millest osavõtt on kõigile avatud. Noorte suure huvi tõttu on lisandunud varem juba laste breiktantsu battleid ja kuni 16a noorte hip-hop kategooria. Võistlustele eelnevad töötoad, mille info tuleb peagi BOE18 lehele (www.boe.ee).

BOE18-l on teistkordselt kavas tantsijate poolt aastaid oodatud show-kategooria, mis toimub seekord Dorpati Konverentsikeskuses. Show-kategoorias on osalejaid lastest seenioriteni. Veel on mõningaid vabu kohti osalemiseks show-kategoorias, registreeruda saab www.boe.ee ametlikul veebilehel.

 Žürii erikülalistena saabuvad BOEle breiktantsijaid hindama paljude suurvõistluste kohtunik bboy Focus Soome kuulsaimast Flow-Mo Crewst, kellest on kujunenud juba BOE residentkohtunik. Venemaad esindab kohtunikuna bboy Yan, kes viimastel aastatel taas maailma suurvõistluste finaalides tantsinud. Kolmanda kohtunikuna hindab breigistaare bboy Airdit Saksamaalt. Hip-hop tantsustiile hindavad Kieran (UK), RayBoom Saksamaalt ja Läti hip-hop that Rusya. Õhtut viib kaheksandat aastat järjest läbi pöörane elav legend MC Trix Inglismaalt, kes on hiphoptantsu ja breiki harrastanud juba 1980ndate algusest. Trixi sekundeerib baltikumi ja skandinaavia hinnatumaid MC Vako Eestist.

Battle of EST 2018 on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Sündmust toetavad Tartu linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapital, USA Suursaatkond, Tartu Saksa Kultuuri Instituut, Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Tantsuakadeemia, Anyweb.

Põhja-Euroopa kõrgeima tasemega rahvusvaheliseks breigi- ja tänavatantsude võistluseks kasvanud Battle of EST piletid on müügil www.boe.ee.

Grupikülastuste korral tuleks ühendust võtta korraldajaga info@boe.ee või telefonil 510 4622.

Vaata ajakava ja võistlejate nimekirja: www.boe.ee

Lisainfo: Toomas Lill, projektijuht, tel 510 4622

Fotol: bboy Lil’ Zoo

BBOY_LIL' ZOO  MOR.jpg

Viimati muudetud 21.11.2018