Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Maaülikool avab Eesti moodsaima väikeloomade operatsiooniploki

Koer Foto: Eva Maria Tartu

20. november / Maaülikool avab 20. novembril oma väikeloomakliinikus Eesti suurima ja moodsaima operatsiooniploki, mis avardab eelkõige keerulisemate lõikuste võimalusi.

Märgatavalt paranevad tingimused näiteks südame- ja kopsulõikuste osas ning hingamisabi anesteesias patsientidele, loetles kliinilise veterinaarmeditsiini õppetooli kliiniline juht Aleksandr Semjonov. Juhitavat hingamist läheb loomade puhul tarvis sama palju kui inimestel, sest keerulisteks operatsiooniks sügavalt uinutatud lemmikute hingamine kipub sagedasti seiskuma.

Mitmed ortopeedilised operatsioonid vajavad röntgenoloogist uuringut operatsiooni ajal, tõdes Semjonov. „Varem pidime uuringuteks transportima patsiendi operatsiooni ajal radioloogia osakonda, nüüd üks operatsioonisaal varustatud röntgenseadmega ning pilte on võimalik teha patsienti liigutamata.”

Neli uut operatsioonisaali võimaldavad võtta vastu senisest rohkem patsiente samal ajal. Enamik keerulisemat ravi nõudvaid patsiente saadetakse reeglina maaülikooli kliinikusse ja just selliste abivajajate jaoks ongi uued tingimused loodud.

Eesti Maaülikooli loomakliinik on Euroopa täisakrediteeringuga õppekliinik, kus õpetatakse Eesti ja välismaa veterinaariaüliõpilasi.

Viimati muudetud 20.11.2020