Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Spordimuuseum

29. mai 2024 / Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna aasta raames pakuvad viis Tartumaa muuseumit – Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Jääaja Keskus, Tartu linnamuuseum, KGB kongide muuseum ja Tartu Ülikooli muuseum – ainulaadse võimaluse nautida muuseumikultuuri tavapärasest pikemalt. Juunist augusti lõpuni on muuseumid neljapäeviti avatud kuni kell 20.24, pakkudes külastajatele rohkem aega näituste avastamiseks ja publikuprogrammis osalemiseks.

Muuseumide ühine projekt „Mine või muuseumisse!“ on algatus, mille eesmärk on veelgi rikastada Tartu 2024 kultuurisuve ning pakkuda linna elanikele ja külalistele lisavõimalust muuseumikultuuri nautimiseks. Pikendatud lahtiolekuaeg annab külastajatele võimaluse õhtusel ajal avastada muuseumide näitusi ja varjatud aardeid ning osaleda ainulaadsetel ekskursioonidel, töötubades ning kultuurisündmustel, mis on spetsiaalselt kavandatud selleks ajaks.

„Idee sündis spontaanselt ja meil on hea meel, et saime kokku väga ägedad ja samas erinäolised muuseumid. Kõiki neid muuseume on viimastel aastatel uuendatud, et pakkuda parimat kogemust! See esmakordselt mitmeid Tartu muuseume kaasav ettevõtmine mitte ainult ei paku pikendatud külastusaega, vaid tugevdab sünergiat erinevate muuseumide vahel, edendades koostööd ning kogemuste ja teadmiste vahetamist. Külastajatele on see suurepärane võimalus suveõhtute sisustamiseks ja tutvumiseks kohaliku kultuuri, ajaloo, spordi ja teaduse lugudega. Loodame, et pikendatud külastusaeg koos põneva programmiga toob muuseumidesse ka neid, kes ajanappuse tõttu muidu meieni ei jõua,“ sõnas idee üks autoreid, Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma. 

Pikendatud lahtiolekuaeg kehtib viies erinevas muuseumis:

  • Tartu Ülikooli muuseumi toomkirikus (Lossi 25, Tartu),
  • Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu),
  • Tartu linnamuuseumis (Narva mnt 23, Tartu),
  • KGB kongide muuseumis (Riia 15b, Tartu),
  • Jääaja Keskuses (Saadjärve 20, Äksi, Tartu maakond).

Lisaks pakutakse igal neljapäeval rikkalikku eriürituste programmi, mis sisaldab erinevaid ekskursioone, mänge, töötubasid ja teemaõhtuid.
 
Esimene eriüritus leiab aset neljapäeval, 6. juunil Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, kuhu on spordimängudes jõudu proovima oodatud nii väiksemad kui suuremad muuseumihuvilised. Lisaks on juunikuu kavas mänguline lasteekskursioon Toomel ja autsaiderkunsti tutvustav kuraatorituur Tartu Ülikooli muuseumis, Jääaja Keskuse näituste tutvustamine ja parvesõidud ning näituseprojektile "Peedist pesumasin" pühendatud teemaõhtu Tartu Linnamuuseumis.

Lisainfo ja ürituste kava leiab lehel muuseumisse.ee ja Facebooki lehel www.facebook.com/minevoimuuseumisse.

Viimati muudetud 29.05.2024