Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumi tee ning Põhja puiestee ühenduse väljaehitamine algab juba sel suvel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Põhja puiestee läbimurde joonis Foto: Priit Rand

17. mai 2023 / Tartu linnavalitsus tunnistas täna riigihanke "Põhja puiestee ja Muuseumi tee rekonstrueerimine" võitjaks ASi TREF.

Põhja puiestee väljaehitamine ja ühendamine Muuseumi teega on linna selle aasta suurim tee-ehitusprojekt, mis eeldatavasti muudab oluliselt linna liiklusvooge ja vähendab liikluskoormust Narva maanteel. Lisaks autoliikluse ümbersuunamisele on uus tee ka oluliseks osaks Tartu rattateede põhivõrgust.

„Muuseumi tee ühendamine Põhja puiesteega parandab linnaosade vahelisi ühendusi ja võimaldab osa liiklust Narva maanteelt ning ka Puiestee tänavalt eemale suunata ja vähendada sealset suurt liikluskoormust,“ selgitas Tartu abilinnapea Raimond Tamm. „Väga olulisel kohal on kergliiklejatele meeldiva ja ohutu liikumisruumi loomine. Tänava äärde rajatavad rattateed saavad oluliseks täienduseks linna rattateede põhivõrgus,“ märkis Tamm.

Uus liikluskoridor ühendab Sõpruse puiesteelt algava Põhja puiestee ERMi ees kulgeva Muuseumi teega. Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse olemasolev Põhja puiestee ja seonduvad ristmikud ning pikendatakse Põhja puiesteed kuni Muuseumi teeni. Põhja puiesteele rajatakse autoradadest eraldatud jalgrattateed ning jalgteed. Ka Muuseumi tee saab eraldiseisvad jalg- ja jalgrattateed, et tagada kõigile liiklejagruppidele mugav ja ohutu liikumine. Mõlemad tänavad saavad kaasaegse tänavavalgustuse ja sademeveelahendused. Teede äärde paigaldatakse uudne tänavamööbel ja rajatakse pinkidega istumisalad koos prügikastide ning rattahoidjatega.

Ehitustöödega on plaanis alustada sel suvel ja tööd lõpetatakse 2024. aasta oktoobriks. Esimeses etapis alustatakse Muuseumi tee pikenduse ehitamisega.

Kuna ehitatav tänav paikneb osaliselt Tartu valla aladel ning on oluline sealsete juurdepääsude seisukohalt, siis viiakse projekt ellu koostöös Tartu vallaga. Ehitustööd lähevad kokku maksma 5 955 491 eurot, millest linn tasub 4,77 miljonit, Tartu vald 0,99 miljonit ning Tartu Veevärk 0,19 miljonit. Linnavalitsus esitas Põhja puiestee ja Muuseumi tee rekonstrueerimise ja laiendamise projekti toetuse saamiseks Riigi Tugiteenuste Keskuse maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Võimalik toetus maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest on Tartu linnale ja Tartu vallale kokku 700 000 eurot.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 17.05.2023