Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Näituse, J. Liivi ja K.E. von Baeri tänavate vahelise kvartali planeeringu ideevõistluse võitis KOLM KOMA ARHITEKTID OÜ

AS Riigi Kinnisvara pressiteade

Võidutöö "Aja Rütm. Mikroidentiteedid" eskiis

21. september 2022 / Ideevõistluse eesmärk oli Tartus vanalinna muinsuskaitsealale leida parim planeeringuline lahendus uushoonestuse rajamiseks. Tegemist oli kutsutud osavõtjatega ideevõistlusega, kus osales neli arhitektuuribürood.

Žürii hindas kavandite ideelist ja vormilist kvaliteeti, vastavust ülesandele ning selgitas anonüümselt märgusõnade kaudu välja konkursi võitja.  Zürii tunnistas ideevõistluse võitjaks töö "Aja Rütm. Mikroidentiteedid".  Võidutöö autorid on arhitektid Annika Laidroo, Jaano Parmakson, Lisette Tiirik ja Urmo Mets, kes esindavad KOLM KOMA ARHITEKTID OÜ-d. Võidutöö auhinnaks on 10 000 eurot.

Žürii sõnul on võidutöö korralikult läbi töötatud ja vormistatud lahendus, mis on leidnud parima tasakaalu planeeritavate mahtude ning olemasoleva korrapäratu keskkonna vahel.

Ideevõistluse žüriisse kuulusid žürii esimees Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, Tartu linnavalitsuse üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku, Riigi Kinnisvara AS projektidirektor Kärt Vabrit, Riigi Kinnisvara AS arhitekt Kalle Komissarov, Tartu linna muinsuskaitse peaspetsialist, arhitektuuriajaloolane Egle Tamm.

Võistlustöödega saab tutvuda siin:

Võidutöö "Aja Rütm. Mikroidentiteedid". Kolm Koma Arhitektid OÜ – arhitektid: Annika Laidroo, Jaano Parmakson, Lisette Tiirik ja Urmo Mets;

Võistlustöö "Nõelasilm". Arhitektuuribüroo MA OÜ – arhitektid: Egon Metusala, Liis Uustal ja Milena Gerasimova;

Võistlustöö "Päiksetõus Verandal". Sport OÜ – arhitektid: Kristjan Langebraun, Tõnu Laanemäe ja Tiit Sild;

Võistlustöö "Tagahoovipark". Arhitektuuriklubi OÜ - arhitektid Tõnis Taru ja Kaido Kepp.

Viimati muudetud 21.09.2022