Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uueturu pargi ideevõistluse võitis OÜ AB Ansambel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

võistlustöö vaatajad Foto: Lilian Lukka

10. november / Täna avalikustati Tartu Uueturu pargi ideevõistluse võitjad. Parimaks tunnistati töö märgusõnaga „Kant“.

Võidutöö autorid on OÜ AB Ansambel arhitektid Toivo Tammik, Veiko Vahtrik ja Andres Mägi.

Tartu linnavalitsus korraldas Uueturu pargi ideevõistluse koostöös Vanemuise teatriga, et leida häid ideid Tartu Kaubamaja ning Vanemuise teatri vahele jääva ala terviklikuks uuendamiseks ja sellele tänapäevase linnaruumilahenduse leidmiseks.

Linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul esitati võistlusele kümme eriilmelist tööd, mida võib pidada väga heaks tulemuseks. „Nagu paljude konkursside puhul, tuleb ka seekord võidutöö puhul arvestada, et päris töö lõpliku lahenduse poole alles algab,“ ütles Arjus.
„Meil on ootus, et tekib tervikliku disaini ja planeeringuga avalik ruum, mis annab võimalikult palju võimalusi niisama olemiseks, aktiivseks tegevuseks aga ka ürituste läbiviimiseks,“ lisas linnaarhitekt.

Kümnest võistlustööst valis žürii välja viis auhinnasaajat.

Teise koha sai Tajuruum OÜ töö märgusõnaga „Palett ja ballett“( (autorid: Edgar Kaare, Tõnu Laanemäe, Kerli Irbo, Pent Talvet) ja kolmanda „Risttee“, mille autorid Nüüd Arhitektid OÜst (Kaie Kuldkepp, Helen Rebane, Tanel Teder). Ergutuspreemiad pälvisid „Saalituba“ (OÜ Stuudio Tallinn) ja „Triangel“ (Arhitektuurimootor OÜ).

1. ja 2. koha preemiad (10 000 ja 8000 eurot) maksab välja Tartu Linnavalitsus; 3. koha (6000.-) ja kaks ergutuspreemiat (2 x 4000.-) Vanemuise teater.

Võistlustööd: https://www.tartu.ee/et/uueturu-ideevoistlus

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 10.11.2017