Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Osale liikumisviiside uuringus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jalgrattur Foto: Heikki Leis

17. august / Sellest nädalast käivitatakse Tartu linna ja selle lähiümbruse elanike seas ulatuslik liikumisviiside uuring.

Uuringu eesmärgiks on saada ülevaade elanike liikumisharjumustest ja sellest, millised tegurid mõjutavad Tartu linna ja selle lähiümbruse elanike liikumisviiside valikuid, sealhulgas valmisolekut kasutada säästvaid transpordilahendusi.

„Tartu ja lähiümbruse liikumisviiside uuringuga soovib Tartu Linnavalitsus paremini mõista elanike igapäevaseid liikumisviise ja sellega seotud tagamaid. Meie fookuses on aidata tugevalt kaasa liikuvusteenuste ning säästvate liikumisviiside arendamisele. Selleks, et saaksime liikumis- ja liiklemisteemadel paremaid otsuseid teha, ootame uuringusse aga rohket osavõttu,“ ütles linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm.

Uuring koosneb kahest osast: veebipõhisest ankeetküsitlusest ning interaktiivsest kaardirakendusest.

„Selleks, et tartlastel ja lähiümbruse elanikel oleks mugav oma liikumisi uuringu tarbeks üles märkida, oleme kasutusele võtnud ka eraldi interaktiivse kaardirakenduse, mille alusel on võimalik oma liikumised mugavalt otse kaardile märkida,“ lisas Jaanus Tamm.

Uuringusse kaasatakse vähemalt 1000 üle 15-aastast Tartu linna ja lähiümbruse elanikku, sh endise Tähtvere valla elanikud, kes uue halduskorra alusel Tartu linna alla kuuluvad , samuti Ülenurme, Vahi, Kõrveküla, Veibri, Lohkva, Soinaste, Lemmatsi, Räni, Rõõmu, Tila ja Tõrvandi elanikud.

Juhul kui vastaja leibkonnas on lapsi vanuses 7-14 aastat, palutakse ankeetküsitluse osas täita ka lapse ankeet ning eraldi märkida ka tema liikumised kaardirakendusse. Uuringus osalemine on kõigile anonüümne. Uuringule saab vastata kuni 20. septembrini, tulemusi esitletakse detsembrikuu alguses.

Hea tartlane ja Tartu lähiümbruse elanik! Anna oma panus liikumisuuringusse!

Lisainfo Tartu liikumisviiside uuringu kohta on leitav Tartu Linnavalitsuse kodulehelt: www.tartu.ee/liikuvusuuring. Uuringuga seotud küsimusi ja ettepanekuid ootame e-posti aadressile: uuring@raad.tartu.ee.

Uuringu tellijaks on Tartu Linnavalitsus ning uuringupartneriteks ettevõtted Psience OÜ ning Skepast & Puhkim OÜ.

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, tel 5850 6742 või Jaanus.Tamm@raad.tartu.ee.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.09.2018