Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Poe tänava parki tuleb trepi asemele kaldtee

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Poe tn trepp

3. märts / Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaldtee ehitamiseks Vabaduse puiestee ja Poe tänava ristumiskoha lähistel asuvale pargialale.

Projekteeritav kaldtee tuleb Poe tänava pargi jalgtee otsas asuva trepi asemele ning muudab liikumise mugavamaks nii jalakäijatele kui ka lapsevankri, jalgratta või ratastooliga liiklejale. Praegu kasutavad jalgratturid trepi kõrval asuvat nõlva, mistõttu on kulunud ja ära uhutud puudealune pinnas ja paljandunud puude juured.

Projektlahendus näeb ette olemasoleva trepi likvideerimise ja kombineeritud kalletega (5% + 2%) kaldtee ning sellega ristuva 5%-lise languga kaldtee rajamise. Pargiala ja Vabaduse puiestee jalgtee tasapinna vahe on ligi 1,6 meetrit.  Nõlvaalad korrastatakse, puudealusele alale on ette nähtud püsikute istutusala.

Kuna kaldtee ehitusala asub Tartu vanalinna muinsuskaitsealal ja jääb vahetult kunagise linnamüüri kohale, siis võib pinnases leiduda arheoloogilist materjali ning kaevetöödel tuleb arvestada ka arheoloogiliste uuringutega.

Kaldtee ehitusprojekti koostas Tinter-Projekt OÜ. Tööd algavad sel kevadel sobivate ilmade saabudes. Koos kaldtee rekonstrueerimisega tehakse ka Poe tänava taastusremont, mille käigus vahetatakse sõiduteel kulumiskihi asfalt ja korrastatakse kõnniteed. Tööde lõpetamine on planeeritud juuliks 2021.a.

Lisainfo: teedeteenistuse juhataja Oleg Lužetski, tel 512 2794.

 

 

 

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 03.03.2021