Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Populaarsete erialade tipus troonib tehnoloogia

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

Tartu Rakenduslik Kolledž Foto: Silver Gutmann

4. juuli 2022 / Reedel lõppesid viimased sisseastumisvestlused kutsekeskhariduse baasil õppesse ning üllatuslikult on populaarsete erialade tippu troonimas tehnoloogia. Kõige suurem tung avalduste põhjal oli mootorsõidukitehniku ja ehitusviimistluse erialadele. Kõrge konkursi tõttu asuvad koha eest võitlustulle mehhatroonikud, automaalrid, tarkvaraarendajad, sisetööde elektrikud ja mootorsõidukitehnikud.

Kutsekeskhariduse baasil vallutas kandideerijate südamed mootorsõidukitehniku eriala, kuhu laekus üle 120 avalduse. Jätkuvalt on populaarsed erialad ehitusviimistlus ja kokandus. Kõige keerulisemasse võitlustulle koha eest - värske brändivahetuse teinud Tartu Rakenduslikus Kolledžis VOCO - asuvad mehhatroonikud, automaalrid ja tarkvaraarendajad, kus mehhatroonikute puhul on konkurss ligi kolm inimest ühele kohale.

Tartu Rakendusliku Kolledži VOCO direktor Raini Jõksi sõnutsi jäi vastuvõtt üldiselt samale tasemele, mööndusega, et üks eriala avati sellel aastal vähem. “Rõõm on näha, et kutseharidus on jätkuvalt populaarne ja miks ei peakski - tulevane meister saab siit väärtuslikud oskused, laia kontaktivõrgustiku ning ka keskhariduse," rääkis Jõks.

Vastuvõtt kutsekeskhariduse baasil pikenes 12 erialal. Kui esimesel korral magati võimalus maha, siis nüüd võis õnn naeratada! Lisavastuvõtt kestab 7. augustini! Avatud erialasid näeb kooli kodulehel https://voco.ee/sisseastumine/erialad/

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kuni 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb 7 teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.

Viimati muudetud 04.07.2022