Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Raatuse tänava pikendusele kerkib suveks sportlik kohvik

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kohvik Foto: Suvekohviku projekteerija AS Infragate Eesti, arhitektid Kristi Prinzmann (DokoDoko OÜ), Anne Määrmann (Bob OÜ), Rene Sauemägi (DAS Arhitektid OÜ).

30. aprill 2024 / Eelolevaks suveks kerkib Ülejõe parki uus sportlik suvekohvik. Linnavalitsus väljastas tänasel istungil ehitusloa Raatuse tänav 2 krundile välikohviku püstitamiseks.

Tartu linn otsis eelmisel sügisel konkursiga toitlustusettevõtteid, kes ehitaks 2024. aasta suveks Emajõe äärde uued toidukohad. Konkursil hinnati nii arhitektuurilist lahendust, ettevõtte kontseptsiooni kui ka pakutavat üürisummat. Raatuse tänava pikendusele (Raatuse tn 2) valiti välja Hauka Kohviku OÜ, kes pakkus välja uudse katuseterrassiga suvekohviku, mis toob Ülejõe parki aktiivsemat ja sportlikumat tegevust.

"Kohviku ehituslik lahendus on noortepärane ja kutsuv, meenutades spordistaadioni tribüüni. Lisaks istumisalale on kohviku juurde kavas juurde luua ka sportlikke ajaveetmise võimalusi," kommenteeris ettevõtluse arengu osakonna peaspetsialist Kerly Kirsipuu. "Uue suvekohviku kontseptsiooni pidas hindamiskomisjon huvitavaks ja hästi läbi mõelduks ning tänavagurmeele omast menüüd peeti hästi sobivaks just üliõpilastele, kelle liikumisteedele ja ühiselamute lähedusse kohvik tuleb."

Linnavalitsus sõlmis Hauka Kohvik OÜga maa üürilepingu kümneks aastaks (1.01.2024 kuni 31.12.2033). Vastavalt konkursitingimustele tuleb teenuse pakkumisega alustada hiljemalt 1. juunist 2024 ja toitlustust peab pakkuma vähemalt neljal kuul aastas (sh  mais, juunis, juulis ja augustis).

Lisainfo: Kerly Kirsipuu, Tartu LV ettevõtluse arengu osakonna peaspetsialist, tel 736 1195.

 

Viimati muudetud 02.05.2024