Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rattaringluse kasutajatele hüvitatakse ajutine katkestus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Rattaringluse kasutajatele hüvitatakse ajutine katkestus Foto: Ketlin Lääts

26. mai 2023 / Tartu Linnavalitsus hüvitab kasutajatele Tartu rattaringluse ajutise katkestuse. Kõik kehtiva ühe kuu, kolme kuu või aastase perioodipileti omanikud saavad tasuta bussisõidu juuni lõpuni ja rattaringluse tasuta sõiduõiguse üheks kuuks. Lühiajaliste piletite ostnutele tagastatakse piletiraha.

Tartu rattaringluse 30 päeva, 90 päeva ja aastapileti ostnud saavad rattaringluse katkestuse tõttu hüvitiseks tasuta bussisõiduõiguse kuni juuni lõpuni 2023. Perioodipileti omanikele saadetakse e-kirjaga QR-kood, millega saab bussi sisenemisel tuvasti juures oma sõit registreerida. Seda saab teha kas mobiiltelefoniga või paberil välja prindituna. 
 
Lisaks saavad 30 päeva, 90 päeva ja aastapileti ostnud ühe kuu rattaringluse tasuta sõiduõigust. Piletiomanikele saadetakse e-postiga kood, millega saab rattaringluse kodulehelt või mobiilirakendusest tasuta kuupileti, kui kehtiva perioodipileti kasutusaeg lõpeb. Koodi kehtivusaeg saab olema üks aasta. Sama hüvitis kehtib ka bussi ja rattaringluse ühispileti omanikele.
 
Kui perioodipiletiga seotud sõiduõiguse tasuta pikendamine kasutajale ei sobi, siis tagastab linnavalitsus perioodipileti maksumusest proportsionaalse osa vastavalt kasutamata jäänud ajale. Sellisel juhul muud hüvitised ei rakendu. Kuidas taotleda piletiraha tagastamist, annab linnavalitsus perioodipileti (30 päeva, 90 päeva, aasta) ostnutele e-posti teel teada.  
 
Tunnipileti, päevapileti või viie päeva pileti ostjatele kompenseeritakse pileti maksumus, kui pileti kehtivus lõppes rattaringluse katkestuse ajal – alates 24. maist kell 17 kuni rattaringluse taaskäivitamiseni. Pileti maksumuse kompenseerimiseks kasutajad ise midagi tegema ei pea. 
 
Rattaringluse katkestus on seotud teenust pakkuva Kanada ettevõte Bewegen Technologies Inc. majandusraskustega, mistõttu ettevõte lõpetas Tartu rattaringluse juhtimissüsteemi teenuse tehnilise toe pakkumise. Sellega seoses tekkisid Tartu rattaringluses niivõrd ulatuslikud tõrked, et Tartu linn oli sunnitud 24. mail teenuse ajutiselt katkestama. Tartu linn on pärast Bewegeni majandusraskustest teada saamist tegelenud aktiivselt rattaringluse teenuse toimimiseks vajaliku uue juhtimissüsteemi lahenduse leidmisega. Praeguseks on sobiv lahendus leitud ja esialgsel hinnangul on selle toel võimalik teenus taasavada 7. juunil.

Rattaringluse klienditeenindus: tel 1789, [email protected]

Lisainfo: Tartu abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738; Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa, tel 517 3566

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 01.06.2023