Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Registreerimine eakate orienteerumisele on alanud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakad Foto: Lauri Kulpsoo

11. september / Autovaba päeva raames, 20. septembril toimub Tartu kesklinnas orienteerumine eakatele. Registreerimine on alanud!

Start antakse reedel, 20. septembril kell 11 Koidula monumendi juurest. Kogunemine ja võistluse avamine toimub Kaarsilla lähistel asuval  jõeplatvormil.  Finiš on Tartu linnamuuseumis, kus kõikidel orienteerujatel on võimalus tasuta näitust külastada.

Orienteeruma on oodatud 60-aastased ja vanemad inimesed neljaliikmeliste meeskondadena. Orienteerutakse jalgsi ning eesmärk on etteantud punktid läbida tunni ajaga. Punktide kirjelduste järgi peavad meeskonnad aru saama, millist objekti või ehitist on vaja otsida, et vastata küsimustele.
Eakate orienteerumine toimub tänavu neljandat korda. Sel aastal orienteerutakse erinevalt eelmistest aastatest Ülejõe linnaosas.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul järgib Tartu liikuma kutsuv linna põhimõtteid. "Liikumine on üks lihtsamatest ja tõhusamatest võimalustest, et toetada vaimset ja füüsilist tervist olenemata inimese vanusest. Orienteerumine ei ole võistlus, selle eesmärk on mõnusast jalutuskäigust üheskoos rõõmu tunda," rääkis abilinnapea.

Eakate orienteerumine on sissejuhatav eelüritus autovabale päevale, mille põhitegevused toimuvad 22. septembril Tartu kesklinnas.

Orienteerumisel osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 18. septembriks telefonil 7361 322 või 7361 321 või meiliaadressil tht@raad.tartu.ee. Registreerumisel teatada kõigi nelja meeskonnaliikme nimi ja vanus. Kellel meeskonda pole, saab registreerida end üksikosalejana, kellest komplekteeritakse meeskonnad 20. septembril enne starti.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321, 5358 6559.

Viimati muudetud 11.09.2019