Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rüütli tänav saab kevadeks uue ilme

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Inimesed naudivad suvisel Rüütli tänaval kohvikumõnusid. Foto: Ralf Sannikov

29. veebruar 2024 / Rüütli tänava keskele luuakse vaba koridor jalakäijatele, vahetatakse välja pingid ning värskendatakse taimekonteinerite välimust.

Tartu kesklinna tuiksoone praegune lahendus saab sel aastal 20 aastat vanaks. Ühte tasapinda ehitatud jalakäijate tänav koos mõnusate kohvikute, restoranide, baaride ning teiste ettevõtetega on aja jooksul muutnud Rüütli tänava Tartu populaarseimaks ajaveetmise kohaks. Tänaseks on lahendus aga vananenud ning vajab lisaks mööbli värskendamisele ka uut lahendust ruumijaotuse osas. 

Tartu abilinnapea Elo Kiivet ütles, et Rüütli tänaval tuleb luua võimalikult hea keskkond kõigile inimestele linna nautimiseks. „Uue Rüütli tänava lahendusega tagame muretu liikumise ja istumise võimaluse nii neile, kes vajavad ainult puhkehetke, välikohvikus einestajatele kui lihtsalt tänavat läbivatele linlastele ja külalistele. Rüütli tänav on Tartu üks pärle ning uued vanalinna pingid koos madalamate taimekonteineritega annavad võimaluse nautida tänavamelu hoolimata aastaajast ja soovist mõnda kohvikut või restorani külastada. Linnaplaneerijate kogemused on näidanud, et ilusa, puhta ja avatud tänavaruumi loomine tekitab hea ettevõtluskeskkonna, meelitab kohale toredaid ja rõõmsaid inimesi ning vähendab tänaval soovimatuid tegevusi.“

Uueks suvehooajaks saab tänav värske ilme, mis soodustab linnas liikumist ning pakub puhkamise ja vestlemise võimalust ligi 20 pingil. Uued madala seljatoega pingid saavad olema samasugused kui praegu raekoja platsil. Kõige olulisema muutusena plaanib Tartu linn tänava kesktelje vabastada jalakäijatele muretu liikumise tagamiseks ning vaadete avamiseks väärtuslikule vanalinnale. Kolme ja poole meetri laiune vaba koridor võimaldab ligipääsu kogu tänava ulatuses ka operatiivsõidukitele. Selleks eemaldatakse tänava keskelt kõik praegused pingid ja lillekonteinerid. Uued vanalinna miljöösse sobivad pingid paigaldatakse tänava külgedele. Praegustele pinkidele püütakse leida taaskasutusvõimalusi. Taimekonteinerid võetakse tänaval uuesti kasutusse ja värvitakse. Osad konteinerid lõigatakse madalamaks, et luua mitmekesisem tänavaruum. Nii konteinerid kui pingid saavad Rüütli tänava majadega sobituvad pastelsed toonid. Lisaks paigaldatakse tänavale 13 lihtsat sorteerimist võimaldavat uut prügikasti.

Rüütli tänaval asuvad välikohvikud hakkavad edaspidi asuma ainult tänava külgedel. Veebruaris kohtusid Tartu linnavalitsuse esindajad kõigile sobivate lahenduste leidmiseks ka tänava ettevõtjatega. Täpsed pinkide ja välikohvikute asukohad selguvad veel koostöös ettevõtetega.

Lillekonteinerite eemaldamisega on tänaval juba alustatud. Pinkide vahetamisega soovitakse alustada märtsis ja uus lahendus valmib suvehooajaks.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 29.02.2024