Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

S2B Launchpad inkubaatori ettevõtted kaasasid esimesel aastal enam kui 8 miljonit eurot

Tartu Teaduspargi pressiteade

Pilt on tehtud esimesel teadus- ja tehnoloogiamahukate iduettevõtete Demopäeval 08.10.2020. Foto: Kadri Arrak

1. veebruar 2021 / Eesti ainus teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete inkubaator tähistab esimest sünnipäeva.

Täpselt aasta tagasi avas Tartu Teaduspark Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day raames S2B Launchpad inkubaatori, et viia uuele tasemele teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete toetamine. S2B Launchpadi võeti esimesel tegutsemisaastal vastu viis tiimi – Futuclass, Lightcode Photonics, GScan, Workspace.io ja Blueray. Hoolimata pandeemiast on ettevõtted kokku kaasanud üle kaheksa miljoni euro.

Tartu Teaduspark on 28 aastat toetanud Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist välja kasvanud ettevõtteid nii labori- ja kontoripindadega kui ka läbi oma võrgustiku klientide ja investorite leidmisega. S2B Launchpad’i  eesmärk on viia teadus- ja tehnoloogiamahukate äriprojektide toetamine uuele tasemele. Äriinkubaatori fookuses on alustavate teadusmahukate iduettevõtete äriprotsesside arendamine praktikutest mentorite abil, et jõuda kiiremini esimeste kasutajate ja investoriteni. Tartu Teaduspargi, Tartu linna ja Tartu Ülikooli poolt loodud äriinkubaatorisse saavad kandideerida tiimid, kellel on nutikas ja skaleeruv äriidee ning motiveeritud ja pühendunud tiim.

Haridusliku sisuga VR-mänge loov Futuclass kaasas nii raha kui värbas ka viis uut töötajat. Tartu Ülikooli Delta majas märtsis avatud S2B Work Space ühiskontoris toimetav Futuclass on üks Eesti haridustehnoloogia iduettevõtete lipulaevadest. Nende tooted on müügil Steam platvormil ja peagi saavad Eesti koolid Innove toel tasuta kasutada nende loodud keemiateemalisi õpimooduleid.

Äsja toimunud Eesti Startup auhindade jagamisel mitmes kategoorias nomineeritud Lightcode Photonics on aastaga liikunud nullist sajani. LightCode Photonics, kes arendab läbimurdelist 3D kaamerate tehnoloogiat tegeleb aktiivselt tootearendusega ja värbab uusi töötajaid. Tiim võitis ActInSpace piirkondliku häkatoni ja esindavad Eestit veebruari alguses toimuval rahvusvahelises finaalis.  

GScani visioon on asendada turvaväravate röntgenkiirmasinad ohutuid müüonkiiri kasutavate seadmetega. Nad kaasasid 7,5 miljoni euro suuruse grandi, et ehitada valmis täismõõdus kosmilist kiirgust kasutav tomograaf nii piiril kui ka tollis autode ja merekonteinerite kontrollimiseks. See hämmastav teadlaste meeskond liikus ideest töötava prototüübini vähem kui aastaga.

Aasta lõpus liitunud BlueRay ja Workspace.io tegelevad aktiivselt tootearendusega ja suhtlevad esimeste potentsiaalsete klientidega.

“Teadusmahuka ettevõtte turule jõudmine võtab aega mitmeid aastaid kauem kui traditsioonilistel ja IT-ettevõtetel ning vajab kogukonnalt laiapõhjalist koostööd ja tuge,” ütles Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits. “Tehnoloogia arendamise kiirust saab tõsta vaid täiendavate rahaliste toetustega. S2B Launchpad keskendub äriprotsesside arendamisele mentorite toel, et leida teadus ja tehnoloogiasaavutustele jätkusuutlik ärimudel ja sobiv turunišš.”

Inkubaatori tegevuste toetamiseks ja laiendamiseks on Tartu Teaduspark pannud seljad kokku TalTech'i, Tartu Ülikooli ja Tehnopoliga. Startup Estonia poolt rahastatava unikaalse kiirendi pilootprogrammi Põhjanael teadmiste ning teadusparkide ja ülikoolide pikaajalise kogemuse põhjal luuakse pikaajaline koostöömudel, mis oleks aluseks ühise kiirendi loomisele.

Lisainfo: 

SA Tartu Teaduspark (https://teaduspark.ee ) on 28 aastat toetanud tehnoloogia- ja teadusmahukate ettevõtete arengut. Riia tänava lõpus asuvas viies majas, 12000 ruutmeetril, tegutseb enam kui 70 edukat ettevõtet. Tartu Teaduspark (TTP) on asutatud 1992. aastal esimese omalaadse organisatsioonina Balti riikides. Asutajateks olid Tartu linn ja maakond, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja TÜ Füüsika Instituut. Tartu Teaduspargi kui innovatsiooni tugistruktuuri  missiooniks on teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete tekke, arendamise ning tegevuse toetamine, pakkudes infrastruktuuri- ja äriarendusteenust Tartu regioonis. 

S2B Launchpad (https://teaduspark.ee/inkubatsioon/s2b-launchpad/ ) on Tartu Teaduspargi poolt loodud 12+12 kuuline inkubatsiooniprogramm, kuhu saavad kandideerida tiimid/idufirmad, kellel on nutikas ning eskaleeruv osalise teostusega idee, mida on võimalik testida klientide peal. Kõige olulisem on tiim ning nende motivatsioon kiirelt ja fokusseeritult liikuda ideest tooteni, edasi klientide ja investoriteni. Liituda saavad valitud tiimid, kes on saatnud jooksva kuu 15. kuupäevaks oma taotluse ning läbinud edukalt vastuvõtupaneeli. 

Pilt on tehtud esimesel teadus- ja tehnoloogiamahukate iduettevõtete Demopäeval 08.10.2020. Futuklass tutvustab p

Viimati muudetud 01.02.2021