Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Seitse kunstnikku Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

Seitse kunstnikku Tartu Kunstimajas Foto: Tartu Kunstima

22. juuli 2022 / Reedel, 29. juulil kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis näitus „7 kunstnikku. Keha“. Näituse kuraatorid on Mall Nukke ja Tiiu Rebane. Näituse kontseptuaalseks lähtepunktiks on „keha“. Mis on keha, just siin ja praegu? Kas on tegu aktuaalse, seksuaalse, sotsiaalse, kultuurilise, keskkonnatundliku, poliitilise, vaimse mõni muu taolise objektiga. Ning kuidas üks keha seda „on“ või siis „ei ole“. 

Seitsme kunstniku figuraalsele maalile pühendatud näitus on maalikunstnik Mall Nukke algatusel ja Eesti Maalikunstnike Liidu egiidi all toimunud näituste sarja jätk. See sai alguse 2021. aasta kevadel Helsingi Kunstnike Liidu Rantakasarmi galeriis Suomenlinnas.

Näitusel osalevad seitse kunstnikku on sõltumatud loojad ja erinevad isiksused. Need valdavalt üheksakümnendatel ja kahetuhandete alguses alustanud maalijad on suure näitusekogemusega autorid, kes on esinenud nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Samuti seob neid ühine Eesti Kunstiakadeemia taust ja kuulumine Eesti Maalikunstnike Liitu. 

„See kunstnike seltskond valgustab, oma üheaegselt nii mänglevate kui tõsiste autoripositsioonidega, mitmeid erinevaid maalikunsti „pimenurki“, saavutades mitmekesise ja inspireeriva tulemuse,“ kinnitavad kuraatorid. 

Näitusel osalevad: Mauri Gross, August Künnapu, Laurentsius, Maarit Murka, Karl-Kristjan Nagel, Mall Nukke ja Tiiu Rebane.

Neljapäeval, 18.augustil kell 17.30 toimub näitusel kuraatorituur.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus on avatud 28. augustini.

Lisainfo:

Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
5562 1192

Viimati muudetud 22.07.2022