Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sel nädalalõpul saab kaitsesüsti Tartu kesklinna vaktsineerimisbussis

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vaktsineerimine Foto: Andres Tennus

3. august / Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu kiirabi koostöös on sel nädalalõpul Tartu kesklinnas, kaubamaja kõrval vaktsineerimisbuss, kus saavad COVID-19 vastu vaktsineerida kõik soovijad.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on nädalalõpul Tartu kesklinnas liikvel palju inimesi, mistõttu otsustati katsetada vaktsineerimisbussi ning tuua võimalus vaktsineerida inimestele veelgi lähemale. "Peame vaktsineerimise korraldamisel olema paindlikud  ja kasutama kõiki võimalusi, mis aitaksid kaasa pandeemia seljatamisele." Linnapea sõnul on GoBusi koostöövalmidus heaks näiteks avaliku ja erasektori koostööst. "Ettevõte tajub meie kõigi ühiskondlikku vastutust vaktsineerimise korraldamisel," lisas Urmas Klaas.

Vaktsineerimiseks on kohandatud Tartu linnaliinibuss, kus soovijad saavad kaitsesüsti teha reedest pühapäevani ehk 6.–8. augustil kell 12–20. Kasutusel on Pfizeri vaktsiin. Bussis ja selle juures sisse seatud oote- ja jälgimisalal on loodud vaktsineerimiseks sobivad tingimused. Vaktsineerimist korraldab Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskond ning tavapärase vaktsineerimisjärgse 15-minutilise jälgimise tagavad Tartu kiirabi töötajad. Buss asub Tartu kaubamaja kõrval, samas kohas, kus on paljud linlased harjunud kliinikumi mammograafiabussi nägema ja külastama.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder loodab, et huvi vaktsineerimise vastu püsib kõrge, nagu on see Tartu ja Tartumaa elanike hulgas seni olnud. "Et teha vaktsineerimine veelgi mugavamaks ja kättesaadavamaks, on võtnud kliinikumi vaktsineerimismeeskond missiooniks tulla inimestele veelgi lähemale. Julgustan kõiki vaktsineerimisbussi mugavat ja kiiret vaktsineerimise võimalust nädalavahetusel kasutama, et saaksime hoida sügis-talvisel perioodil nii Tartu kui ka tegelikult kogu Eesti avatuna,“ ütles Tiina Teder.

Tartu linnaliine teenindav ettevõte AS GoBus annab linnaliinibussi vaktsineerimise jaoks tasuta kasutada. GoBus Lõuna-Eesti piirkonnajuhi Ramses Riive sõnul on kõigi meie eesmärk hoida Eesti elu avatuna ja toimimises ning ennetada koroonapandeemia kõige halvemat stsenaariumit. „Soovime kaasa aidata pandeemia tõkestamisele, et hoida Tartu ning kogu Eesti avatuna. Seetõttu panime õla alla linna plaanile tuua Tartu kesklinna vaktsineerimisbuss, et teha vaktsineerimine mugavaks ja lihtsaks ka neile, kes seda veel teha pole jõudnud.”

Augustis on avatud ka Tartu vaktsineerimiskeskus (aadressil Ihaste tee 7, A. Le Coq Sport spordimaja), kus saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast end COVID-19 vastu vaktsineerida. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti ilma ette registreerimata keskuse lahtiolekuaegadel kell 10-18. Lahtiolekuajad: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus Etteregistreerimata aegadel kasutatakse Pfizeri vaktsiini. Jätkuvalt saab ka aegu broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi vaktsineerimise etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00).

Lisainfo:  Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996; Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder, tel 5331 8490

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 06.08.2021