Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sõbra tänava ja sadamaraudtee vahelise ala planeeringuvõistlus ootab osalejaid

planeeringuala

1. oktoober / Tänasest kuulutati välja Sõbra tänava ja sadamaraudtee vahelise ala planeeringuvõistlus.

Võistlusega soovib Tarmeko KV OÜ leida alale parima linnaehitusliku ja arhitektuurse lahenduse, mis oleks aluseks detailplaneeringu koostamisel ja ehitusõiguse määramisel.

Ligi 6,8 ha suurune võistlusala asub Karlova linnaosas (üldplaneeringus Taga-Karlova asum). Ala piirneb Sõbra, Saekoja ja Odra tänava ning sadamaraudtee koridori kavandatava tänava maaga. Võistlusala paikneb mitmekülgses linnaehituslikus keskkonnas. Sellest edelasuunda (Saekoja ja Odra tn) jäävad üksikelamud ja kahekorruselised korterelamud, lääneküljel asub Sõbra Selver, üle Sõbra tänava põhjasuunas on Jõe keskus koos Prisma kauplusega ning äri-ja büroohooned, idas piirneb ala endise sadamaraudtee koridoriga (Siili ja Teguri tn). Ida suunda jääb ka Emajõgi. Kagus, Emajõe ääres asuvad Siili tänava üksikelamud.
Tartu linna üldplaneeringu kohaselt on Taga-Karlovas tegemist uueneva asumiga. Üldplaneeringu koostamisel läbi viidud rändestsenaarium prognoosib 2035. aastaks selles asumis rahvastikku tõusu 800 inimese võrra.

Sõbra tänava ja sadamaraudtee vahelise ala planeeringuvõistlus on kaheetapiline. Esimeses etapis esitatud ideekavanditest valib žürii välja kolm parimat, millega jätkatakse teises etapis võistlustöö koostamisega.

·           Võistlustingimused
·           Võistlustingimuste lisad (zip-fail)

Parimate tööde autoreid premeeritakse järgmiselt:
I koht – 7500 eurot
II koht – 5000 eurot
III koht – 2500 eurot

Võistlustööde esitamise tähtaeg esimeses etapis on 2. detsember 2020.

Võistluse korraldaja on Tarmeko KV OÜ.

Lisainfo: jaana@hendrikson.ee (Jaana Veskimeister, Hendrikson & OÜ) ja jaak.nigul@tarmeko.ee (Jaak Nigul, Tarmeko KV OÜ).

 

Viimati muudetud 01.10.2020