Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse avaseminaril tutvustatakse võistlustingimusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kesklinn Foto: Maanus Kullamaa

9. jaanuar 2023 / Esmaspäeval, 16. jaanuaril 2023 kell 13 toimub Tartus hotell Lydia sündmuskeskuses (Ülikooli 14) Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse avaseminar, kus tutvustatakse arhitektuurivõistlusest osa võtta soovivatele arhitektidele ja teistele huvilistele võistlustingimusi.

Seminarile eelnevad kell 12 ekskursioonid võistlusalal, mida juhib Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus koos oma meeskonnaga (eelregistreerimisega).

Seminar on eesti keeles ingliskeelse sünkroontõlkega ja seda saab vaadata ka otseülekande vahendusel. Osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida: www.tartu.ee/arhitektuurivoistluse_avaseminar

2. jaanuaril 2023 kuulutasid Tartu Linnavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit välja Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse. Avaliku üheetapilise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida Tartu südalinna kultuurikeskuse hoone ja väliruumi rajamiseks parim arhitektuurilahendus.

Osalejate ülesanne on projekteerida hoone Tartu linnaraamatukogu, Tartu kunstimuuseumi, sündmuskeskuse ja teiste kultuurikeskust toetavate ruumide jaoks koos elurikka ja mitmekesise pargimaastiku ning inimmõõtmelise avaliku ruumiga. Hoone peab sobituma etteantud asukohta ja miljöösse ning looma terviku Emajõe-äärse linnaruumiga.  
 
Võistluse preemiafond: esimene koht 60 000 eurot, teine koht 40 000 eurot, kolmas koht 20 000 eurot ning kolm ergutuspreemiat igaüks 10 000 eurot.  
 
Tööde esitamise tähtaeg on 5. mai 2023. Võistlustingimused ja muud materjalid leiab võistluse kodulehelt www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskuse-arhitektuurivoistlus. Tööd esitatakse riigihangete registri kaudu.
 
Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta (eesti keeles): www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lisainfo: Tartu südalinna kultuurikeskuse projektijuht Elo Kiivet, [email protected]; +372 5656  9674.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 09.01.2023