Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistlusel jõudis žüriile hindamiseks 102 tööd

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tööde saabumine Foto: Evelin Lumi

29. mai 2023 / Südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele esitati kokku 105 pakkumust 107 tööga, millest vastas riigihanke komisjoni otsusel nõuetele 100 pakkumust 102 tööga. Seega läheb žüriile hindamiseks 102 võistlustööd.

Viis pakkumust lükati kõrvale, kuna puudusid nõutavad dokumendid või osalemisõigus. Kokku esitati arhitektuurivõistlusele 105 pakkumust 107 võistlustööga. 28 võistlustööd on Eestist ja 79 välisriikidest. Töid esitati 26 riigist.

Arhitektuurivõistlus jätkub žürii tööga. Žürii töö ei ole avalik, samuti ei tutvustata arhitektuurivõistluste üldlevinud tava järgi võistlustöid avalikkusele enne, kui žürii on oma töö lõpetanud.

Parimate tööde märgusõnad tähestikulises järjekorras koos tööde visuaalidega avaldatakse 3. juulil. Kõik tööd avalikustatakse ja võitja kuulutatakse välja 14. juulil.

Žürii koosseisus on Tartu linnapea ja žürii esimees Urmas Klaas, Tartu linnaraamatukogu direktor Kristina Pai, Tartu kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann, Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus,  arhitekt Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos, Hispaania), arhitekt Veronika Valk-Siska (Eesti Arhitektide Liit), arhitekt Tõnu Laigu (QP Arhitektid, Eesti) ja maastikuarhitekt Martin Allik (MARELD landskapsarkitekter, Eesti/Rootsi).

Lisaks annavad oma arvamuse töödele ka eksperdid erinevates valdkondades: ökoloogia ja elurikkus, ligipääsetavus, raamatukogu ja muuseumi nõuded, muinsuskaitse, ehitusmaksumus, energiatõhusus ja CO2 jalajälg, tuleohutus, konstruktsioonid, sündmuskeskus ehk saalid.

Võistlusel antakse välja kuus preemiat: esimene koht 60 000 eurot, teine koht 40 000 eurot, kolmas koht 20 000 eurot ning kolm ergutuspreemiat igaüks 10 000 eurot.  
 
Avaliku üheetapilise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida Tartu südalinna kultuurikeskuse hoone ja väliruumi rajamiseks parim arhitektuurilahendus. Osalejate ülesanne on esitada ideekavand kultuurikeskusest, kus on ruumid Tartu linnaraamatukogule, Tartu kunstimuuseumile, sündmuskeskusele ja teistele kultuurikeskust toetavatele funktsioonidele ning selle ümber elurikas ja mitmekesine pargimaastik ja inimmõõtmeline avalik ruum. Hoone peab sobituma etteantud asukohta ja miljöösse ning looma terviku Emajõe-äärse linnaruumiga.

Lisainfo: žürii esimees Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145, linnaarhitekt Tõnis Arjus, tel 5304 6148

Arhitektuurivõistluse kodulehekülg: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskuse-arhitektuurivoistlus
Südalinna kultuurikeskuse koduleht: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 29.05.2023