Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Taasiseseisvumise aastapäeva tähistatakse kõnekoosoleku ja rahvarõivaste tuulutamisega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Taasiseseisvuspäev Foto: Maris Savik

16. august / 20. augustil tähistatakse Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 28. aastapäeva traditsioonilise kõnekoosolekuga Kalevipoja juures ning rahvarõivaste tuulutamise piknikuga.

Kell 11.00 algab Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 28. aastapäevale pühendatud tseremoonia Vabadussõja mälestussamba Kalevipoeg juures. Kõnelevad Tartu linnapea Urmas Klaas, ajaloolane Küllo Arjakas, helilooja Alo Põldmäe, Eesti Naisüliõpilaste Seltsi esindaja noorliige Anne Riina Peters. Esinevad: Tartu Üliõpilassegakoori ja kammerkoor Helü ühendkoor (dirigent Küllike Joosing), puhkpilliorkester Tartu (dirigent Jaan Tilgar).  Üritus Facebookis.

Kell 12.00 toimub rahvarõivaste tuulutamise piknik kesklinna pargis. Rahvarõivaste tuulutamise päeval soovitatakse kõigil oma rahvariided kapist välja võtta ja selga panna. Piknikul on soovijatel võimalus oma rõivaid lähemalt tutvustada, etteaste teevad ka rahvarõivakooli lõpetanud ning küsimustele vastavad asjatundjad. Huvilised saavad punuda endale kaaruspaela, keerunööri või näpunööri, sääre- või südamepaela. Tulla tasub piknikukorviga, pere ja sõbraga, sest meelelahutust ja kooslustimist pakub noorte pärimusrühm Tähelinnud. Lähemalt. Korraldajad paluvad jäädvustada oma rahvariided päevapiltniku juures, et panna kokku pildialbum folkloorifestivalidel, pärimuspidudel, laulu- ja tantsupidudel kantud rahvarõivastes. Üritus Facebookis

Täpsem info: Tiigi Seltsimaja peaspetsialist Riho Leppoja, tel 513 8681 (kõnekoosolek), Tiigi Seltsimaja kultuurispetsialist Tiina Konsen, tel 5305 9698 (rahvariiete tuulutamine).

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 21.08.2019