Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna toimub Tartu laulupidu 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Täna toimub Tartu laulupidu Foto: Eva Maria Tartu

22. juuni 2024 / Täna, 22. juunil algusega kell 18.00 kulmineerub Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädal lauluväljakul Tartu laulupeoga “Õnn ja rõõm”. Kaare alla jõuab 9914 koorilauljat ja muusikut, keda juhendas teekonnal laulupeole 411 dirigenti. 

Koorilauljaid ja muusikuid tuleb Tartusse laulupeol igast Eesti maakonnast. Enim lauljaid jõuab kaare alla mudilaskooride liigis, kus laulab ligi 3000 mudilast ja kus teevad kaasa ka peo kõige pisemad – lasteaedade mudilased.  

Laulupeole eelneb rongkäik kell 16-18 südalinnast lauluväljakuni. Rongkäik kulgeb mööda Vabaduse puiesteed, Laia, Jakobi, Kreutzwaldi ja Tuglase tänavat. Kõik on oodatud laulupeolistele kaasa elama.  

Sissepääs laulupeole avatakse kell 16.00 nii Laulupeo puiesteel kui Tähtvere tänaval. Korraldajad tuletavad meelde, et laulupeole tulles tasub varuda aega, sest külalisi on palju ja piletite kontrollimisega võib minna pikemalt kui tavaliselt. Internetis ostetud piletid tasub seadmesse salvestada juba kodus, sest kohapeal ei pruugi olla levi. Parkimiskohtade arv peo vahetus ümbruses on piiratud ning soovitatav on tulla jalgsi, rattaga või bussiga. Tutvu publikule mõeldud meelespeaga: 2024.tartulaulupidu.ee/laulupidu-onn-ja-room/kulalise-meelespea/  

Laulupeo piletid on välja müüdud ning väravas piletimüüki ei toimu. Pidu kannab üle ETV2 algusega kell 18.00. 

Tartu laulu- ja tantsupeo korraldamist toetavad A. Le Coq, Coop Tartu, Premia/Tallinna Külmhoone, Delfi, Ascar Tartu, Sokisahtel, Danpower, Eesti Rahvusringhääling ja Klassikaraadio ning mitmed teised head koostööpartnerid. 

Mari-Liis Koemets

avalike suhete osakond
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Tel: 7361 182
Mob: 5345 8898

Viimati muudetud 24.06.2024