Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tänasest reedeni linastub Tartus Matsalu loodusfilmide festivali paremik

Tartu loodusmaja pressiteade

Tänasest reedeni linastub Tartus Matsalu loodusfilmide festivali paremik

28. september 2022 / Sel sügisel tähistab Matsalu loodusfilmide festival 20. juubelit ja selle nädala kolmapäevast reedeni saab festivali parimaid filme nautida ka Tartus. Tartu loodusmajas linastuvasse valikusse jõuavad nii žüriilt äramärkimise ja eriauhinnad pälvinud teosed kui ka parima operaatoritöö ja parima montaaži võitnud teosed. Publik saab hääletada ka oma lemmikfilmi poolt.

Matsalu loodusfilmide festivali eesmärk on eelkõige tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende loojaid. Iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajani lai valik uutest linateostest üle maailma, teemad ulatuvad nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest kuni ekspeditsioonide ja põlisrahva eluviisideni välja.

MAFFi filmiõhtute Tartu loodusmaja koordinaatori Annelie Ehlvesti sõnul annab Matsalu festivali filmide Tartusse toomine võimaluse olla kursis looduskaitses aktuaalsete probleemide ja sõnumitega ning tuua need otse loodusmaja õpilaste ja loodushuvilise linnarahvani. Loodetavasti annavad filmid visuaalselt võimsa tõuke keskkonnateemadele kaasa elamiseks ja enda rolli mõtestamiseks selles ning toovad lähemale ka nende riikide, kultuuride ja loomaliikide eluraskused ja olemise ilu, kellele me ehk igapäevaelus mõelda ei oska.

Filmid linastuvad Tartu loodusmaja saalis kolmel nädalapäeval, kolmapäevast 28.09 kuni reedeni 30.09 kell 17.00 ja 19.00. Neljapäeval esilinastub parima operaatoritöö auhinna võitnud linateos ja reedel parima montaaži kategoorias võitnud film. Neljapäeva hommikul kell 10 ja kell 12 oodatakse aga kooliklasse ja õpilasgruppe noorte kliimahommikule, kus filmile järgneb vestlusring Riigikohtu nõunik Pihel Kuuskiga kliimajuhtumite kohtuprotsessidest.

Kõigil filmidel on eestikeelsed subtiitrid, filmiõhtute pilet 2€/3€, kooliõpilased tasuta. Võimalik on soetada 3-päevane pass kõigile filmidele. Pileteid müüakse kohapeal.

Ajakava ja filmide tutvustus: www.tartuloodusmaja.ee/maff-filmiohtud

Viimati muudetud 28.09.2022