Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tänavune jalgsi käimise kampaania toimub koostöös toitumisnõustajaga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

suusatajad supilinnas

4. veebruar / Linna tervishoiuteenistus korraldab tänavuse kampaania "Jalgsi tervise nimel" koostöös Eesti ühe tuntuima toitumisnõustaja Erik Orguga. Registreerimine on alanud!

Jalgsi käimise kampaania kestab 4. märtsist 3. juunini. Huvilisi oodatakse registreeruma kuni 22. veebruarini.

Kampaania eesmärgiks on ergutada tööealisi tartlasi oma tervise nimel senisest rohkem jalgsi kõndima ning lisaks tervislikule liikumisele pöörama senisest enam tähelepanu ka tervislikule toitumisele. Iga osaleja saab sammulugeja ja kõndimiskaardi, kuhu oma igapäevased sammud registreerida. Lisaks saavad kõik osalejad võimaluse 4 kuud tasuta kasutada toitumisnõustaja Erik Orgu toitumiskava veebi- ja mobiilirakendust.

„Mul on hea meel, et saan sellel aastal anda oma panuse kampaaniasse,“ sõnas Erik Orgu ja julgustas inimesi liituma omanimelise toitumiskavaga. „Toitumiskava sisaldab rikkalikku retseptivalikut - 600 lihtsat, maitsvat ja salendavat toitu. Kava arvestab erinevate inimeste vajadustega - oma toidusedelist on võimalik välistada laktoos, gluteen, liha," tutvustas Orgu. Ta lisas, et toitumiskavaga liitumine aitab säästa aega ja raha ning liitujaile pakutakse igapäevast tuge ning koos tiimiga vastatakse kõigile saabunud küsimustele.

Tervislike eluviiside propageerimisele pühendunud toitumisnõustaja Erik Orgu teeb kampaania esimesed 5000 sammu koos kampaanias osalejatega. „Olen aidanud kaalust alla võtta kümnetel tuhandetel eestlastel. Need, kes ei sea eesmärgiks kaalu langetamist, saavad süüa tervislikke toite ja hoida sellega ideaalkaalu ning tunda end lihtsalt hästi,“ sõnas Orgu.

Kampaanias saab osaleda kokku 50 inimest vanuserühmast 40-65 eluaastat, 25 meest ja 25 naist. Eelistatakse neid, kes varem pole selles kampaanias osalenud.

"Jalgsi tervise nimel 2019" kampaaniaga liituda soovijad peavad täitma elektroonilise registreerimisvormi SIIN. Registreerumiskinnitus saadetakse e-postiga kolme päeva jooksul. Kui registreerimisvormi täitmine ei õnnestu, helistage telefonil 7361 322.  Registreerumine kestab 22. veebruarini või kohtade täitumiseni.

Eelmisel aastal osales jalgsikäimist propageerivas kampaanias 17 meest ja 33 naist, osalejate keskmine vanus oli 51,6 aastat. Kolmekuulise kampaania jooksul kõnniti kokku 31 424 608 sammu, päevas keskmiselt 9 982 sammu. Osalenutele tehti kehakoostise uuring nii kampaania alguses kui ka lõpus. Keskmiselt kaotati kõndimisega ligi 1,6 kg kehakaalu, vähenes keha rasvasisaldus ja kehamassiindeks ning suurenes lihasmass.

Rohkem infot Erik Orgu kohta ja liitumine www.erikorgu.ee
Kampaania lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 5358 6559.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 04.02.2019