Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tänavune Tartu meister individuaalses mälumängus on Tiit Naarits

Eesti Mõttespordi Seltsi pressiteade

Fotol vasakult Külli Kressa, Toivo Kreek, Tiit Naarits, Lauri Naber ja Jan Seilenthal. Foto: Silja Paavle

1. aprill 2024 / Märtsi lõpus toimusid Tartus Eesti Mõttespordi Seltsi korraldusel kaheteistkümnendad Tartu meistrivõistlused üksikmälumängus. Meistritiitlit tulid taga ajama 27 võistlejat, kelleks parimaks osutus ülipingelises mängus Tiit Naarits.

Kokku oli mälumänguritel nuputamiseks 60 küsimust, Tartu meistrivõistlustele kohaselt oli suur rõhk Tartu ja Lõuna-Eesti teemalistel küsimustel. Tänavuste küsimuste autor oli mullune võitja Priit Naruskberg.

Pärast pea kolmetunnist aju ragistamist saavutas pingelises heitluses esimese koha ajalooõpetaja ning tuntud mälumängur ning küsimuste koostaja Tiit Naarits, kelle paremus teise ajalooõpetaja Lauri Naberi ees selgus alles põhjaliku viigilahutuse tulemusena. Mõlema lõppskooriks mängus jäi 89 punkti. Tiit Naaritsale oli see juba seitsmes Tartu linna meistritiitel üksikmälumängus. Kolmandale kohale tuli pensionärist Toivo Kreek 74. punktiga.

Parim naine oli üldarvestuses neljandale kohale platseerunud tõlkija ja ajalooliste tantsude õpetaja Külli Kressa ning parim tudeng Lennundusakadeemia 3. kursusel lennuliiklusteenindust õppiv Jan Seilenthal.

2013, 2015, 2016, 2018, 2020 ja 2022. aastal oli üksikmängus parim Tartu mälumängur Tiit Naarits, 2014. aastal sai meistritiitli Matis Song, 2017. aastal Andres Keil, 2019. aastal Toivo Kreek, 2021. aastal Anna-Linda Tomp ja 2023. aastal Priit Naruskberg.

Tartu meistrivõistlusi üksikmälumängus toetasid restoran München, Eesti Spordi- ja olümpiamuuseum, Tartu Linnavalitsus, ajakiri Naisteleht ja Nuti ristsõnad.

Tartu 52. mälumänguhooaeg lõpeb 10. aprillil karikamänguga, Tallinn-Tartu maavõistlusega ning hooaja parimate autasustamisega. Sellele võistlusele on oodatud ka kõik linna meistrivõistlustel mitteosalenud neljaliikmelised võistkonnad. Eelregistreerimine ja lisainfo meiliaadressilt [email protected]

Viimati muudetud 01.04.2024