Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlaste rahulolu oma linnaga on kasvanud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

linnavaade Foto: Tarmo Haud

5. oktoober 2018 / Esmaspäeval tutvustatakse arvamusuuringu tulemusi, mis näitab tartlaste järjest kasvavat rahulolu oma elukohaga.

Küsitlusuuringu „Tartu ja tartlased 2018“ tulemuste esitlus toimub Tartu O. Lutsu nim Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5 IV korrusel) esmaspäeval, 8. oktoobril kell 13.

Tartu linnas on kujunenud traditsiooniks küsida regulaarselt linlaste arvamust erinevate linnaelu valdkondade kohta, et saada ülevaade sellest, milliste valdkondade arendamisele järgnevatel aastatel rohkem tähelepanu pöörata. Viimane sarnane uuring toimus käesoleva aasta suvel.

Kui viis aastat tagasi toimunud küsitluse tulemused näitasid, et Tartu kui elukohaga oli rahul 92 protsenti elanikkonnast, siis praegune uuring näitab rahulolu tõusu - oma linnaga on rahul 96 protsenti tartlastest. Linnapea Urmas Klaasi sõnul on parema elukeskkonna loomise nimel Tartus kõvasti pingutatud. "Rõõm on tõdeda, et need jõupingutused on vilja kandnud ja et Tartut peetakse jätkuvalt meeldivaks ja turvaliseks elupaigaks," sõnas Klaas.

Arvamusuuringu peamiseks eesmärgiks oli välja selgitada tartlaste rahulolu oma eluaseme ja selle lähiümbrusega, teenuste kättesaadavuse ja kvaliteediga ning võimalustega kaasa rääkida linnaarengu küsimustes. Tänavuse küsitluse korraldas Eesti Uuringukeskus OÜ, kelle esindaja tuleb ka tulemusi tutvustama.

Traditsioon linnaelanike arvamust küsida sai Tartus alguse juba 1986. aastal TRÜ linnalabori teadlaste eestvedamisel ning alates 1998. aastast korraldatakse uuringut iga viie aasta tagant. Nii pika ajalooga regulaarseid elanikeküsitlusi ei korraldata üheski teises Eesti linnas. Kuigi uuringu ajalugu ulatub enam kui 30 aasta tagusesse aega, siis tulemuste analüüsil on piirdutud 10 viimase aasta võrdlusega.

Linnavalitsus tänab kõiki küsitlusvalimisse sattunud tartlasi, kes olid nõus sellele üsna mahukale küsimustikule vastama!

Uuringu tulemuste esitlusele on oodatud kõik huvilised.
Peatselt on uuringu aruandega võimalik tutvuda ka Tartu linna veebilehel asuvas uurimistööde registris.

Viimati muudetud 05.10.2018