Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta tegu on Riia-Vaksali liiklussõlme ehitus

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Vaksali sild Foto: Tõnu Tunnel

29. detsember 2021 / Tartu Linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil "Tartu aasta tegu 2021" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Riia-Vaksali liiklussõlme ehituse.

Tänasel tunnustusüritusel Raekoja platsi valguskülas tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba nii Riia-Vaksali liiklussõlme valmimisega seotud inimesi kui ka teisi 2021. aastal silma paistnud tegude tegijaid, keda tartlased aasta teo konkursil kõrgelt hindasid.

Tartu aasta teo tiitliga pärjatud Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist alustati 2020. aasta aprillis ning see avati 9. detsembril 2021. Tartu ühe tihedama liiklusega ristmiku rekonstrueerimise eesmärk oli muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks ning suurendada ristmiku läbilaskevõimet. Kahele poole Riia tänavat ehitati kergliiklustunnelid, rekonstrueeriti sõidutee ja teed ületav raudteeviadukt, mille kõrvale ehitati kergliiklejatele mõeldud Vaksali sild.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul andsid linlased just seda objekti aasta teoks valides hinnangu, kui tähtis uuenenud liiklussõlm nende jaoks on. "Riia-Vaksali liiklussõlm on üks viimase kümnendi olulisemaid tee-ehitusobjekte Tartus. See mõjutab väga paljusid linlasi, eriti just jalakäijaid ja rattureid, kes saavad nüüd mugavalt ja turvaliselt seda väga tiheda liiklusega ristmikku läbida. Liiklussõlm on pälvinud tähelepanu ka ainulaadse tunnelite ehitamise tehnoloogia ning atraktiivse väljanägemise tõttu," lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2021. aasta tähelepanuväärsemateks tegudeks veel:

  • Kogu Eestile head eeskuju andnud Tartu vaktsineerimiskeskus
  • Ula lumebaar
  • Kogu Eesti jaoks ülivajalik algatus: iganädalased uuringud koroonaviiruse sisaldusest reovees
  • Julia Beljajeva kuldmedal Tokyo olümpiamängudelt
  • Raatuse tervisekeskus
  • Tartu Ronimisministeerium
  • Uued kohvikud Emajõe ääres
  • Isejuhtiv buss esimest korda liinil (linnamuuseumi ja ERMi vahel)
  • Eesti esimene päikeseauto Solaride
  • Tartu Uue Teatri etendus "Serafima ja Bogdan"

Kokku anti üle 4500 hääle. Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe eestvedamisel valiti Tartu aasta tegu 24. korda. Varasemad aasta teod: www.tartu.ee/tartu-aasta-tegu

Hääletajate vahel loositi välja ka Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe kingitused.
Linnavalitsuse kingituse saavad Anna Tosmin, Heleene Suija, Maarja Hollo, Kaarel Antons ja Mihkel Vester.

Tartu Postimehelt saavad Postimehe kirjastuses avaldatud raamatu Anne Silbaum, Lembit Metsva, Liivi Tõruke, Aino Sirkel ja Viivi Uue.

Kingituse saab kätte tööpäeviti Tartu raekoja esimesel korrusel asuvast infokeskusest.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.01.2022