Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta terviseedendaja on Lõuna päästekeskus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tervisekonverents

11. aprill 2019 / Tänasel Tartu linna XVI tervisekonverentsil "Enesega läbisaamise kunst" kuulutati välja Tartu linna aasta terviseedendaja, kelleks on Päästeameti Lõuna päästekeskus.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Lõuna päästekeskus on olnud aastaid Tartu linna hea partner ennetustöös. „Lõuna päästekeskuse ohutusvaldkonna koolitused haridusasutustes on aidanud aastate jooksul arendada õpilaste toimetulekuoskusi kriitilistes situatsioonides. On tänuväärne, et päästjad leiavad lisaks ohuolukordade lahendamisele aega ka ennetustööks ja tartlaste teadlikkuse tõstmiseks,“ ütles Lees. Ennetustöö valdkonnas tõstab linn esile Taavi Siilbeki ja Riivo Mölteri tegevust.

Lõuna päästekeskuse ja Tartu linna koostöös on muudetud mitmed kodud tuleohutumaks. Linn oli Päästekeskuse koostööpartner tuleohutusprojektis, mille raames paigaldati kodudesse suitsuandureid ja tehti korda mitmete kodude elektri- või küttesüsteemid. „Lisaks õpetasid Päästeameti Lõuna päästekeskuse eksperdid Tartu sotsiaaltöötajatele kaasaskantavate vingugaasiandurite kasutamist ja kui mõne nende poolt külastatava kodu õhus on vingugaasi, edastavad nad info võimaliku ohu kohta kiiresti päästjatele, kes kontrollivad küttekolde ohutust,“ rääkis Lees. Kodude tuleohutuks muutmisel kuulub Tartu linna eriline tänu Arvi Uustalule ja Jüri Hrabovile.

Tänu Päästeameti järjepidevale ennetus- ja sekkumistegevusele on vähenenud uppumis- ja tulesurmade arv Eestis ning suurenenud inimeste toimetulek ohuolukorras hakkama saamiseks.

Aasta terviseedendaja valiti Tartus esmakordselt 2009. aastal ja selle tiitli on seni pälvinud Ropka-Karlova päevakeskuse võimlemisrühmade juhendaja Aino Paal (2009); Tartu Kroonuaia kooli õpetaja ja tervisemeeskonna juht Anu Pärnpuu (2010); Tartu orienteerumisklubi Ilves liige Tiina Oras (2011); Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse tegevusjuhendaja Camilla Meister (2012); iluvõimlemise tipptreener ja võimlemisklubi Rütmika president Sirje Eomõis (2013); MTÜ Klubi Tartu Maraton juht Indrek Kelk (2014); Tartu Descartes'i Kooli direktor Jaan Reinson (2015); MTÜ Suusahullud suusatreener Vahur Teppan (2016), MTÜ Must Kast (2017) ning Tartu Kutsehariduskeskuse õpilaskodu juhataja ja terviseedendaja Merle Väliste (2018).

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, 7361 321.

Viimati muudetud 11.04.2019