Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu alustab Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavavalgustus Foto: Ahto Sooaru

15. mai / Sel suvel alustatakse Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimist.

2021. aasta lõpuks saab linna suurim elurajoon kaasaegse ja energiasäästliku tänavavalgustuse.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu võtnud suuna kogu linna tänavavalgustuse uuendamisele, et vähendada valgustuse energiatarvet, suurendada valgustite töökindlust ning parandada valgustuse kvaliteeti. „Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimisel on oluline positiivne mõju sealsele elukeskkonnale laiemalt, sest valgustus on otseselt seotud ka turvalisuse ning liiklusohutusega," ütles Tamm.

Annelinnas rekonstrueeritakse Sõpruse puiestee ja Mõisavahe tänava vahele jääva piirkonna tänavavalgustus. Ümberehitustööd hõlmavad ligi tuhandet valgustit. Tööde käigus vahetatakse olemasolevad valgustid säästlikumate leedvalgustite vastu, uuendatakse postid ja kaabeldus. Valgustite mastid ja toiteliinid, mis on rajatud samal ajal Annelinna elamutega, on aastakümnetega amortiseerunud ja põhjustanud üha sagedamini rikkeid. Rekonstrueerimisega saavutatakse kogu piirkonna tänavavalgustuse parem töökindlus, vähenevad hoolduskulud ja hoitakse kokku elektrienergiat. Kavandatav energiasääst on 371 MWh elektrienergiat aastas, mis on ligikaudu 50% piirkonna senisest kulust.

Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimise riigihanke võitsid ühispakkumise teinud Kagu Elekter OÜ ja OÜ Ehitusteenus, kellega linnavalitsus sõlmib lähinädalatel töövõtulepingu. Töödega on kavas alustada juunis ning nende lõpetamise tähtaeg on 2021. a detsember.
 
Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekti rahastatakse 70 protsendi ulatuses  Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Kogu projekti maksumus on ligi 2 miljonit eurot.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 15.05.2020