Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu emadepäeva kontserdil esineb Olav Ehala

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Olav Ehala Foto: Uku Peterson

5. mai 2022 / Emadepäeval, 8. mail kell 17 kõlab Vanemuise Kontserdimajas maestro Olav Ehala imekaunis muusika. Kontserdil tulevad ettekandele helilooja juba teada-tuntud laulud, aga ka vähem esitatud teosed, muu hulgas kolm uut meeskooriseadet esiettekandes.

Kontserdil osaleb üheksa Tartu koori, Pärnu Linnaorkester Kaspar Männi juhatusel, ansambel koosseisus Lembit Saarsalu, Toivo Unt, Toomas Rull ja Olav Ehala, solistid Lauri Liiv, Nele-Liis Vaiksoo, Mikk Kaasik ja Kristin Põder ning meeskvartett UR2KAM koosseisus Markus Leppoja, Märt Loite, Simo Breede ja Tanel Breede. Loomulikult saab nautida maestro enda klaverimängu, aga ka lauluhäält.

Kooridest teevad kontserdil kaasa Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Neidudekoor Kurekell, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud, Tartu Poistekoor, Tartu Üliõpilassegakoor, Kammerkoor Helü, Miina Härma Gümnaasiumi segakoor, Tartu Noortekoor ja Hobikoor. Kontserdi õnnestumiseks teevad väga suure töö ära kooride dirigendid Markus Leppoja, Sander Tamm, Annelii Traks, Triin Koch, Vilve Maide, Küllike Joosing ja Kadri Leppoja. Eriline roll on Pärnu Linnaorkestril ja selle peadirigendil Kaspar Männil. Kontserdi lavastab Veiko Tubin, kes põimib laulude vahele humoorikaid tekste ja videoklippe. Kontserdi kavas on Ehala loomingu paremik, sealhulgas tõelised „hitid“ nagu „Kodulaul“, „Rahalaul“, „Ma tahan olla öö“, „Ära karda mind“, „Vana harjutus“, „Õrn, armas, õrn…“, „Põlev puu“, „Siin on oja“, „Vana mehe laul“, „Vaid see on armastus“, „Lambalaul“, „Jahikoera armuulg“ ja teised.

Kõlavad helilooja vähesed a cappella laulud ja kaks avamängu. Kokku on kavas koos võimalike lisalugudega 28 teost. Esinejaid saadab Pärnu Linnaorkester ja Olav Ehala kvartett.

Kontserti korraldab Tiigi Seltsimaja. Rohkem infot: https://tiigiseltsimaja.tartu.ee/tulemas/2022/05/olav-ehala-70-emadepae…

Viimati muudetud 05.05.2022