Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu hakkab tegema ettevalmistusi Sõpruse silla rekonstrueerimiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sõpruse sild

1. september 2021 / Tartu linnavalitsus saatis volikogule eelnõu, millega küsitakse luba riigihanke korraldamiseks Sõpruse silla rekonstrueerimise projekteerimiseks.

„Sõpruse silla kui Eesti kõige pikema ning Tartu jaoks äärmiselt olulise silla seisundit on regulaarselt hinnatud ning sellele on tehtud säilitusremonti, kuid nüüd on käes aeg ette võtta silla põhjalik rekonstrueerimine," rääkis abilinnapea Raimond Tamm. "Kui linnavolikogu annab projekteerimishanke läbiviimisele heakskiidu ja kõik läheb plaanipäraselt, siis valmib ehitusprojekt 2022.a jooksul ja selgub ka rekonstrueerimise eeldatav maksumus. Seejärel on võimalik asuda ehitushanget läbi viima ning 2025. aastal võiks sild saada täies ulatuses remonditud." Abilinnapea lisas, et Sõpruse sild koosneb sisuliselt kahest eraldiseisvast sillaosast ja seetõttu on võimalik silla ühte poolt rekonstrueerides hoida teist poolt liiklusele avatuna.  

Sel aastal tellis Tartu linnavalitsus Sõpruse silla tehnilisest seisukorrast ülevaate saamiseks uuringu Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroo OÜlt. Uuring kinnitas, et Sõpruse sillal on mitmeid  tehnilisi puudusi, millest olulisim on sademevee sattumine silla tugiosadele, sammaste betoonile ja silla kandetaladele. Uuringu läbiviijad on seisukohal, et sild vajab lähitulevikus põhjalikku rekonstrueerimist. Olulisemate töödena toodi välja sillatalade aluste teraskummist tugiosade vahetust ja sillatalade remonti, talade ühenduskohtade parandamist, hüdroisolatsiooni rajamist, vuukide remonti ning kõnniteede, käsipuude ja valgustuse rekonstrueerimist.

Linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku kuulutada välja rekonstrueerimisprojekti koostamise hange.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Viimati muudetud 01.09.2021