Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester tutvustab Malaisias eesti muusikat

Tartu I Muusikakooli pressiteade

Tartu I Muusikakool ning Baltic Strings Festivali orkester Vanemuise kontserdimajas Foto: Rasmus Kull

23. veebruar 2024 / Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester juhendajate Kaido Otsing ning Sander Tamme eestvedamisel suundus 18. veebruarist kuni 3. märtsini 2024 Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse kontsert- ja koolitusreisile.

Neil päevil leiavad aset ühis-musitseerimised kohalike ansamblite ja orkestritega, workshopid Malaisia, Hiina, India, Inglise, Lähis-Ida ja Eesti muusikast, kohtumised huvihariduskoolide juhtide ning kohalike noorteorkestrite dirigentidega. Ühtlasi leiavad aset kolm kontserti Eesti- ja Lääne muusikaga.

Tartu I Muusikakooli võõrustajateks ja kohapealseteks partneriteks on Malaisia Riiklik Orkestrijuhtide Liit, The Kuala Lumpur Performing Arts Center, Mont Kiara International School ning Petaling Jaya Catholic High School.

„Kuala Lumpur pakub peopesal maailma kultuuripärandit aga ka võimalusi meil seda Eesti kultuuritraditsioonide tutvustamisega veelgi rikastada. Ühises muusikalises tegevuses on orkestrantidel võimalus end kõrvutada kohalike, muusikaga tegelevate noortega, et õpinguid Eestis inspireeritumalt ning mõtestatumalt jätkata,“ sõnas Sander Tamm

Kontsert-reisi eesmärgiks on luua järjepidev sümbioosne suhtlus Malaisia juhtivate loomeliitude, kontsertorganisatsioonide ning huviharidust andvate rahvusvaheliste koolidega, et neilt õppida hooaja kavandamist, igapäevase töö planeerimist, pillimängutehnikat ja selle omandamiseks tehtavaid metoodilisi samme. Ühtlasi luua pinnas pidevaks repertuaari- ja teabe vahetuseks, korraldada ühiseid koostööprojekte.

„Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester on ainulaadne nähtus Lõuna-Eestis aga ka kogu riigis, mistõttu on oluline end näidata mujal maailmas, ühtlasi ammutada inspiratsiooni teistelt tugevate traditsioonide ja ajalooga organisatsioonidelt. Ühtlasi võtame külaskäigul Malaisiasse kaasa kutse kohalikele noorteorkestritele meie kaaskorraldusel toimuvale Baltic Strings Festivalile 2025. aastal,“ selgitas Kaido Otsing

Tartu I Muusikakooli orkester on välisriike külastanud ka varasematel aastatel. Viimati 2023 suve alguses toimus Baltic Strings Festival üheskoos arvukate Läti ja Leedu noorteorkestrite osalusel Leedus. Sellele eelnevalt on orkester kontsert-tuure korraldanud Soome (Helsinki), Rootsi (Nyköping), Taani (Fredreiksberg) aga ka Austraaliasse (Sidney, Melbourne).

Pildil: Tartu I Muusikakool ning Baltic Strings Festivali orkester Vanemuise kontserdimajas. Pildi autor: Rasmus Kull

Kontakt:
Sander Tamm
Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkestri dirigent
+372 58556456
[email protected]

Kaido Otsing
Tartu I Muusikakooli direktor ja sümfoniettorkestri dirigent
+372 5074137
[email protected]

Viimati muudetud 23.02.2024