Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jätkab biojäätmete komposteerimise edendamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kiirkomposter Foto: Ursula Hansalu

13. oktoober 2021 / Tartu linn osaleb taas biojäätmete kohtkompostimise edendamise projektis, mille raames on kavas tartlastele jagada välja 500 kiirkompostrit biojäätmete komposteerimiseks.

Projektis osalemisega soovib linn vähendada biolagunevate jäätmete osakaalu segaolmejäätmete hulgas ja edendada biojäätmete taaskasutamist.

„Käesoleval aastal soetasime kohapealse komposteerimise edendamiseks 660 kiirkompostrit ning jagasime need taotluse esitanud tartlastele välja. Kuna huvi oli väga suur ja kõigile soovijatele kompostreid ei jätkunud, siis otsustasime uuele ringile minna,“ ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Kompostrid jagatakse eramute ja kuni 4 korteriga majade elanikele tasuta kasutamiseks kolmeks aastaks. Kompostri saajaga sõlmitakse leping, mille kohaselt tuleb neil hakata biolagunevaid köögijäätmeid komposteerima ja taaskasutama. Kõikidele kompostri saajatele korraldatakse ka koolitus, kuidas kiirkompostrit kasutada.

Projekt esitatakse rahastamiseks Keskkonnainvesteeringute Keskusele. Positiivse rahastamisotsuse korral hakatakse taotlusi vastu võtma tuleval kevadel ja kompostreid välja jagama suve teises pooles.

Projekti "Biojäätmete kohtkompostimise edendamine Tartus II“ maksumus on 241 000 eurot, millest Tartu linna omaosalus 41 000 eurot.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Viimati muudetud 29.05.2023