Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 78 ideed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve näitus Kaarsillal Foto: Ahto Sooaru

2. mai / 30. aprillil lõppenud Tartu kaasava eelarve ideede kogumisel esitasid linlased 78 ideed selle kohta, kuidas kasutada linna 2020. aasta eelarves 200 000 eurot.

Paljud ettepanekud puudutasid vabas õhus sportimise võimaluste parandamist. Näiteks sooviti spordi- ja mänguväljakute rajamist, koolide õuealade korrastamist ja discgolfi radade rajamist. Paljud ideed olid seotud Emajõega, kuhu pakuti avalikku sauna, koprarada, luharada, promenaadi, ujuvat aeda ning supelrandade korrastamist. Ka teiste Tartu veekogude osas tehti ettepanekuid: Anne kanali äärde sooviti grillimiskohti, Raadi järvele purskkaevu ning Supilinna tiiki ja Rahinge paisjärve sooviti korrastada. Linnaruumi rikastamise osas tehti ettepanek istutada juurde puid, kaunistada Annelinna betoonseinu kunstiga, rajada Matteuse mälestusväljak, parandada kesklinna lillemüüjatele müügitingimusi jpm. Dendroparki sooviti tehisjärve ja vaateplatvormi. Linnamajanduse valdkonnas tehti hulk ettepanekuid teede ja tänavate korrastamiseks ning erinevate vahenditega liikluse rahustamiseks.

Kõikide ideedega saab tutvuda veebis www.tartu.ee/kaasaveelarve ja nende kohta ka arvamust avaldada.

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Ekspertide hinnang selgub hiljemalt mai lõpuks. Juunis jätkub protsess aruteludega ideede esitajate ja ekspertide, kes selgitavad ka välja ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Rahvahääletus toimub oktoobris.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.05.2019