Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu laulu- ja tantsupeo festivaliklubis arutletakse rahvakultuuri tuleviku üle

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

laulupidu Foto: Maris Savik

17. juuni 2024 / Tänasest alustab Supilinnas asuvas MÜLÄ baaris Tartu laulu- ja tantsupeo festivaliklubi, kus toimuvad kogu nädala jooksul laulu- ja tantsupeolistele ja kõigile rahvakultuuri sõpradele mõeldud sündmused. Esimesel õhtul arutletakse teemal “Ööbik ei ela laulust. Aga koorilaulja?”. Lavale astuvad Elleri kooli pärimusmuusikud.  

Festivaliklubis toimuvate vestlusõhtute keskmes on koori- ja puhkpillimuusika ning rahvatants, et mõelda ühiselt rahvakultuuri olevikule ja arenguvõimalustele tulevikus.

Vestlusõhtute kava:

  • 17.06 kell 19-20 “Ööbik ei ela laulust. Aga koorilaulja?”
    Arutlevad laulja Joonas Toomingas (E Stuudio kammerkoor, Vox pUNT), laulja Hanna Läänemets (Tartu Noortekoor, segakoor HUIK!) ja dirigent Liisa Rahusoo (+koor, Biomeedikumi segakoor, naiskoor Omal Viisil)
  • 20.06 kell 19-20 “Pill hüüab, pidu hakkab. Kes paneb puhkpilli hüüdma?”
    Arutlevad dirigent Margus Kasemaa (Puhkpilliorkester Tartu), dirigent Aveli Paide (Tartu Mart Reiniku Kooli puhkpilliorkester), dirigent Kersti Perandi (Väägvere Pasunakoor) ja klarnetimängija Ingrid Matteus (Väägvere Pasunakoor)  
  • 21.06 kell 19-20 “Tantsides esivanemate jälgedes. Kuidas tatsub rahvatantsu jalg?”  
    Arutlevad ERRSi direktor Karel Johannes Vähi (ERRS, TRL, segarahvatantsurühm Tuulispastel), tantsija Elise Jalonen (Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu) ja tantsuseltsi Pikne looja ja kunstiline juht Raul Markus Vaiksoo.  

Vestlusõhtuid modereerib Ants Johanson.  

Lisaks toimuvad festivaliklubis nädala jooksul bingo, mälumäng, vöösidumise võistlus, karaoke ja mitmed muusikalised etteasted. Tartu laulupeo järelsündmusena esinevad 22. juunil Popsid.

Festivaliklubi on avatud iga päev alates kella 15st. Sissepääs on tasuta ja oodatud on kõik huvilised.  

Täpse ajakava leiab festivaliklubi Facebooki sündmuse alt.  

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 17.06.2024