Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn kingib Lvivile kolm bussi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kolm lähiliinide bussi ootavad sõitu Ukrainasse Foto: Hendrik Kuusk

16. august 2022 / Lääne-Ukrainas asuv Lviv saab Tartu linnalt kolm lähiliinide bussi, mida hakatakse kasutama eelkõige Ukraina laste transportimiseks. Bussid toimetab omapoolse toetusavaldusena kohale Go Bus.

Tartu linnavalitsus otsustas Go Busilt osta kolm kasutatud bussi, et aidata Lvivil paremini toime tulla Venemaa sissetungist põhjustatud tagajärgedega. Kuna Lvivi on saabunud massiliselt sisepõgenikke, on tõusnud ka vajadus ühistranspordivahendite järele. 

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Tartu peab Ukraina abistamist väga oluliseks ja tähtis on just see, et saadetav abi ka kohapeal kasutust leiaks. „Lviv on UNESCO kirjanduslinn, nagu ka Tartu ja oleme Lvivi linnajuhtidega otsinud võimalusi omavaheliste sõprussuhete arendamiseks. Arutelude käigus selgus, et Lvivi lasteasutustel on puudus bussidest ja see on koht, kus Tartu linn saab aidata.“

Sõja algusest peale Ukrainat mitmel viisil aidanud Go Bus korraldab busside transpordi ja katab vajalikud kulud. “Go Busi südameasjaks on olnud ukrainlaste toetamine sõjas ning põgenike abistamine. Seekord saame tuge anda kolme bussi Lvivi toimetamisega, meie bussijuhid asuvad enam kui 1200 km teekonnale 26. augustil,” märkis Go Busi Lõuna-Eesti piirkonna juht Ramses Riive.

Kingitavaid busse hakkavad Lvivis kasutama linna erinevad lastega seotud asutused nagu spordikool ja sotsiaalabikeskus. 2013. aastal toodetud bussid olid liinil veel kuni juuni lõpuni. Bussid on tehniliselt korras, ülevaatused tehtud ja on valmis tegema oma järgmist tööd. Igas bussis on 44 istekohta ja 13 seisukohta.

Busside kinkimiseks eraldas Tartu linn Tartu Linnatranspordile reservfondist 29 800 eurot.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 18.08.2022