Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnakirjanik Paavo Matsin ja luuletaja Heidi Iivari esindavad Tartut Tampere Raamatufestivalil 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu kirjanikud Paavo Matsin ja Heidi Iivari

28. november 2022 / Tartu ja Tampere linnad tähistavad sel aastal sõprussuhete 30. aastapäeva. Selle puhul külastab UNESCO kirjanduslinn Tartu esindus 3.−4. detsembril Tampere Raamatufestivali. 

Tartu saadikuteks on festivalil Tartu linnakirjanik Paavo Matsin ja tartusoomlasest luuletaja Heidi Iivari. Lisaks neile kohtuvad Tampere kolleegidega ka Tartu linna ja Tartu 2024 delegatsioon eesotsas Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski ja Tartu 2024 rahvusvaheliste suhete juhi Erni Kasega. 

Festivali messialal on võimalik tutvuda Tartu kireva kirjanduseluga läbi sõnade, piltide ja raamatute. Vestluse Tartu kirjandusest avab Eesti suursaadik Soomes Sven Sakkov. Festivalil on võimalik näha ka äsja valminud Heidi Iivari, Karl Kruuse ja Aksel Lõbu Tartu-teemalist luulemuusikavideot „Armukesed“. 

Soome nüüdiskirjandusele keskenduvat Tampere Raamatufestivali korraldatakse teist korda. Kahepäevase programmi vältel esineb ligi 200 kirjanikku, muuhulgas menukirjanikud Juha Hurme, Emmi Itäranta, Salla Simukka ja Kjell Westö, kelle teoseid on tõlgitud ka eesti keelde. Festivali ajal toimuv raamatulaat toob kohale umbes 100 Soome kirjastust ja palju teisi kirjandusala tegijaid. 

Raamatufestivalil kuulutatakse 10. korda välja Tulenkantajat (Tulekandjad) kirjandusauhinna laureaat, kelle teoses nähakse potentsiaali rahvusvaheliseks tõlkemenuks. 

Tartu kultuur ja kunst kajastub ka Tampere jõululinna programmis, kus saab tutvuda Tartu Loomemajanduskeskuse pop-up poe LOOMEKAS disainiga ning kuulata Paavo Matsinit lugemas soome keeles katkendeid oma viimasest romaanist „Lenini valss,“ mis ilmub järgmisel aastal ka soome keeles. Triloogia esimene osa leiab aset Tartu sõpruslinnas Tamperes. 

Kogu programmiga saab tutvuda eesti keeles siin: https://tartu.kirjandus.ee/tartu_tampere_30
Facebookist leiab jooksvat infot tartlaste tegemistest Tamperes siit: https://www.facebook.com/events/1148314165794284 

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 28.11.2022