Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnapea Urmas Klaas: tugevad ühised juured ja kultuur on soome-ugri rahvaste püsimajäämisel olulise tähtsusega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

ERMi hoone

16. juuni 2021 / Tartu linnapea Urmas Klaas esines tervitussõnavõtuga täna Tartus Eesti Rahva Muuseumis alanud soome-ugri rahvaste maailmakongressi avaistungil.

Tartu linnapea rõhutas oma sõnavõtus, et soome-ugri rahvaste püsimajäämisel on olulise tähtsusega tugevad ühised juured ja kultuur.

„Kolme aasta pärast kannab Tartu Euroopa kultuuripealinna tiitlit. 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna aasta juhtsõnumiks on ellujäämise kunstid, mille sisu ja tähendus kõlab ka soome-ugri kultuurikontekstis päevakohaselt. Meie tänastes kooskäimistes ja edasises käekäigus on rohkelt küsimusi ellujäämisest, meie pärandi hoidmisest, edasikandmisest ja kestmisest,“ ütles Tartu linnapea.

16.–18. juunil Eesti Rahva Muuseumis toimuva VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi teemaks on „Kultuurimaastikud –meel ja keel“. Kongressi teemarühmades käsitletakse lisaks keele säilitamise ja edasiandmise ning kakskeelsuse probleemidele ka kliimamuutuste mõju soome-ugri rahvastele ja kultuuriinnovatsioonide küsimusi. Oluliseks teemavaldkonnaks on traditsiooniliste ja uute meediakanalite kasutamine ning kaasaegsete keeletehnoloogiate rakendamine soome-ugri rahvaste teabetöös.

Soome-ugri rahvaste maailmakongress on esindusfoorum, mis on sõltumatu valitsustest ja poliitilistest parteidest ning toetub oma tegevuses maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonile. Maailmakongressi eesmärkideks on arendada ja kaitsta soome-ugri rahvaste rahvusteadvust, kultuure ja keeli, edendada soome-ugri rahvaste omavahelist koostööd, käsitleda aktuaalseid probleeme, leida neile lahendusi ning teostada kõigi soome-ugri rahvaste enesemääramise õigust kooskõlas rahvusvaheliste normide ja põhimõtetega.

Rohkem infot soome-ugri rahvaste maailmakongressi kohta:  https://tartu2021fu.ee/

Viimati muudetud 16.06.2021