Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maraton toimub täies pikkuses originaalrajal

MTÜ Klubi Tartu Maraton pressiteade

Tartu Maraton toimub täies pikkuses originaalrajal Foto: Adam Illingworth

14. veebruar 2023 / Maratoninädala teisipäeval saab korraldusmeeskond kinnitada, et 49. Tartu Maraton sõidetakse Otepää-Elva vahelisel trassil.

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul toimusid nädalavahetusel maratoni eelüritused suisa suurepäraste rajaoludega. "Nädalavahetusel oli suusarada ikkagi väga hea, küll aga tekitas muret esmaspäevane sula. Kuna Palu-Elva lõigul oli lumekate kõige õhem, siis käisin seda veel eile õhtul kontrollimas. Täna varahommikul oli kohal ka rajameister ja saime kinnitust, et maratoni saab korraldada originaalrajal," selgitab otsust Kelk.
 
Ta lisab, et kuigi Palu-Elva lõik on maratoniraja kõige kesisem, siis reedeks ja laupäevaks lubab lumelisa. "Oleme optimistlikud ja kõik märgid näitavad, et reedel ja laupäeval sajab lund. Musta stsenaariumi korral ehk juhul kui lund ei tule, oleme valmis ka selleks, et katame need mõned sajad meetrid lumevaeseid lõike omal jõul," tõdeb ta.
 
Vaata täna hommikul filmitud videot Elva-Palu suusarajast SIIT.
 
Tartu maratoni rajameister Assar Kütt on samuti positiivselt meelestatud: "Kui mujal on sula lume minema viinud, siis meil siin metsavahel on seis ikka hea. Seda eriti Otepää-Palu vahelisel trassil. Kuna nädala lõpus lubab lund, siis saab ka Palu-Elva otsa paremini kaetud," sedastab ta.
 
Tartu Maratoni korraldusmeeskond on tänavuse heitliku talve ja ilmaolude tõttu otsustanud soodusvooru pikendadada kolmapäeva, 15. veebruarini (k.a).
 
49. Tartu Maraton peetakse 19. veebruaril. Päev varem toimuvad Tähtvere spordipargis suusasõidud lastele. Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Liisa-Lotta Veiken
Turundus ja kommunikatsioon
MTÜ Klubi Tartu Maraton
Tel.: +372 55995475
www.tartumaraton.ee 

Viimati muudetud 15.02.2023